I Tura Spławikowych Mistrzostw Okręgu Ciechanowskiego 2007

No i już po pierwszej turze Spławikowych Mistrzostw Okręgu Ciechanowskiego w kat. seniorów i juniorów. Odbyły się na Narwi (Biała Góra). Początek łowienia był o godz. 9.30. Łowiliśmy jak zwykle 3 godz. Już dawno nie było tylu zawodników u nas na zawodach. O ile dobrze pamiętam, to seniorów było 22 a juniorów 8.

Dorabialiśmy stanowiska! Z dwóch miejsc musieliśmy przesunąć łowiących. Nie było żadnego problemu, w pełni zrozumieli i 4 osoby kibicowały mi (miałem stanowisko tuż koło ich obozu). Taka sytuacja wyniknęła, gdyż część karteczek z informacją o zawodach po prostu zniknęła. W ciągu 2 tyg. dwa razy przyczepiałem wszystkie kartki. Komuś strasznie zależy na braku informacji.
Oczywiście Narew pokazała swoje humory. Nikt z łowiących nie miał na wędce leszcza. Do siatek trafiały płocie, krąpie i oczywiście ukleje. Te ostatnie były celem dla sporej ilości zawodników, bo inne ryby szybko przestały brać lub w ogóle nie zaczęły. Uklejami robili niezłe wyniki. Zawodnik z Działdowa - senior uklejami zajął 6 miejsce, a nasz junior 3.
I tym razem Darek Kowalski pokazał, że potrafi łowić. Przy dużych problemach z rybami większości zawodników, On złowił ponad 4 kg. Mój wynik - 1,875 kg był drugi. Różnica spora. Większość wyników oscylowała w granicach 1 kg.
Nasze Koło reprezentowali: Dariusz Kowalski, Andrzej Nowakowski, Marek Szczesik - seniorzy, oraz juniorzy: Bartek Kowalski, Adrian Wójtowicz, Kamil Dąbrowski. Była też reprezentacje Klubu “PEŁTA”: Marcin Majewski, Waldemar Ciok, Paweł Lisowski - seniorzy.
Z ostatniej chwili: po zawodach przyjechał wędkarz i na grunt wyjął 2 leszcze po około 2 kg. każdy. Czyli ryba jest, tylko trzeba się umieć do niej dobrać.

Klasyfikacja ogólna:

seniorzy:

I miejsce - Dariusz Kowalski,
II miejsce - Marcin Majewski,
III miejsce - Marek Gątkowski,

juniorzy:

I miejsce - Adrian Wójtowicz,
II miejsce - Daniel Sadowski,
III miejsce - Kamil Dąbrowski.

Inne miejsca naszych zawodników to:

Paweł Lisowski - XVIII miejsce,
Andrzej Nowakowski - VII
Waldemar Ciok - VIII miejsce,
Marek Szczesik - IX miejsce,
Bartek Kowalski - IV miejsce.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli przy organizacji i sprawnym przebiegu zawodów. Tym razem było naprawdę sporo osób obsługujących zawody. Dzięki.

Tekst Marcin Majewski
Zdjęcia: Piotr Ignaczak.

Komentarze

Popularne posty