Spławikowe Mistrzostwa Koła PZW Nr 1 Pułtusk w kategorii seniorów 2007

Pierwsza tura Spławikowych Mistrzostw Koła PZW Nr 1 Pułtusk w kategorii seniorów odbyła się 13.05.2007 r. na żwirowni w miejscowości Grabówiec. Myśleliśmy, że na stojącą wodę przyjdzie sporo osób. Niestety. Ciągle słyszymy, że z tyczką na rzece nie ma szans. Sporo w tym prawdy, ale nie do końca. Aby dać jednak wszystkim szansę wybraliśmy wodę stojącą. Tutaj batem można bez problemu zrobić lepszy wynik niż tyczką. No i okazało się, że zarzuty do tyczki to tylko kiepska wymówka a zwyczajnie nie chce się. Do zawodów przystąpiło zaledwie 10 zawodników. Pogoda była ładna, więc można było miło spędzić czas.

Tura trwała 3 godz., lecz jak to zwykle bywa ryby dobrze współpracowała bardzo krótko i trzeba było kombinować. Łowiliśmy głównie płocie. Były też małe leszczyki, krąpiki i oczywiście piękne ukleje. Z dużych ryb Darek Kowalski miał coś ładnego, ale ryba ta, chyba nie bardzo wiedziała, że jest na wędce. Nic sobie nie robiła z prób holowania i w końcu zrezygnowała ze współpracy. Co to było nie wiadomo.

Druga tura odbyła się na Narwi (Biała Góra). Tutaj tyczka daję przewagę, ale i batem można zrobić niezły wynik. Ukleje są całkiem spore i dobrze biorą. Do siatek trafiły ładne płocie, krąpie, trafił się leszczyk ok. 0,5 kg., były niebrzydkie klenie. Oczywiście i tutaj były duże ryby na haku. Tym razem jest przynajmniej podejrzenie, że to leszcze. One też nie dały szans na udany hol.


Najlepszy wynik miał Darek Kowalski: prawie 4 kg. On też wygrał całe zawody. Drugi był Tadeusz Nieroda, a trzeci Marek Szczesik.


Gratulacje dla zwycięzców!

Pozostałe zdjęcia z Mistrzostw Koła Seniorów można zobaczyć w Galerii Wędkarskiej.

tekst Marcin Majewski
zdjęcia Kamil Dąbrowski
i Marcin Majewski

Komentarze

Popularne posty