Mistrzostwa kadetów i kobiet II tura

Mława 10.VI.2007r II tura Spławikowych Mistrzostw Okręgu Ciechanowskiego w kategorii Kadetów i Kobiet. Łowisko jest bardzo płytkie, głębokość waha się w granicach od 50 cm do 1m. Okazuje się że są małe problemy z niektórymi stanowiskami wędkarskimi spowodowane napłynięciem napchanej przez wiatr roślinności pływającej po powierzchni.

Po krótkim czasie w miarę możliwości problemy zostają usunięte i można przystępować do losowania stanowisk.
Mamy cztery kobiety i sześciu kadetów gotowych do walki o najwyższe miejsce. Sektor kobiet jest zdecydowanie głębszy i to tam jest właśnie ten metr głębokości.
Kadeci skazani są na łowienie w miejscach o połowę płytszych. Głębokość łowiska kadetów budzi niepokój wśród trenerów, ponieważ zwabić rybę na taką głębokość to jedno a utrzymanie ryb w łowisku to drugie. Jak się okazuje rybom ta głębokość zbytnio nie przeszkadza i w zasadzie jest wszędzie pod warunkiem że nie został popełniony jakiś karygodny błąd podczas nęcenia.
Łowienie ryb w początkowej fazie zawodów nie nastręcza w zasadzie nikomu większych problemów, ale z upływem czasu przy zbyt dużej liczbie błędów popełnianych na tak płytkim zbiorniku brania zaczynają się ucinać.
Tylko nielicznym udaje się utrzymać delikatnie biorące ryby przez prawie całe zawody. Łowione są małe leszczyki i płotki, niektórzy szczęśliwcy otrzymują czasami bonusy w postaci trochę większych ryb ale jest ich niewielu.
Zawodnicy łowią na tyczki oraz na baty. Nieliczni próbują swoich sił zwykłą wędką z kołowrotkiem. Dobrym rozwiązaniem byłaby odległościówka w dobrym wykonaniu ale taki sposób łowienia niewielu preferuje a jeszcze mniej potrafi. O trudach łowienia wyniki mówią same za siebie.
Kategoria Kobiet:

I miejsce – Nowakowska Edyta ( 1670 punkty )
II miejsce – Ciok Paulina ( 1580 punkty )
III miejsce – Piłat Wioletta (750 punkty )

Kategoria Kadetów:

I miejsce – Kościuk Piotr ( 1535 punkty )
II miejsce – Kołakowski Damian ( 922 punkty )
III miejsce – Pałka Piotr (791 punkty )
Ostatecznie po podliczeniu wyników zawodów z dwóch tur klasyfikacja przedstawia się następująco:

Kategoria Kobiet:

I miejsce – Ciok Paulina ( koło Pułtusk )
II miejsce – Nowakowska Edyta ( koło Pułtusk )
III miejsce – Mrozowska Mariola

Kategoria Kadetów:

I miejsce – Kościuk Piotr ( koło Pułtusk )
II miejsce – Pałka Piotr
III miejsce – Kołakowski Damian ( koło Pułtusk )

Zapraszam do obejrzenia pozostałych zdjęć z tych zawodów do Galerii.

Tekst i zdjęcia Artur Pas

Komentarze

Popularne posty