Mistrzostwa Okręgu w kat. kadetów i kobiet

Pierwsza tura Spławikowych Mistrzostw Okręgu Ciechanowskiego w kat. kadetów i kobiet odbyła się 03.06.2007r na Narwi w Pułtusku. Do zawodów stanęło w sumie 11 zawodników (4 kobiety, 7 kadetów). Pomimo niezbyt miłej pogody ryby brały całkiem nieźle. Do zawodniczych siatek trafiły piękne płocie, nieduże krąpie, leszczyki i oczywiście ukleje.

Te ostatnie dawały całkiem niezłe wyniki. Piotr Kościuk łowiąc tylko ukleje wygrał klasyfikację kadetów. Ale były też ostatnią deską ratunku, bo na stanowisku Kacpra Lisowskiego nic poza ukleją nie chciało brać. Mimo najprzeróżniejszych kombinacji z przynętą, zestawami i prowadzeniem na tyczkę brały wyłącznie ukleje.

Generalnie jednak ryby brały cały czas. Przerwy w braniach były raczej krótkie a ryby dobrze reagowały na donęcanie i dość szybko wracały. Łowiono raczej lekkimi zastawami. Ich gramatura zamykała się w przedziale 1 – 3 gr.

Dodatkowo biorąc pod uwagę głębokość łowiska ( od ok. 1.50 do 2.50m) należało zwracać uwagę na spokojne prowadzenie zestawu i unikanie chlapania wędką. Kto lepiej to opanował miał ryby większe i cały czas.
Klasyfikacja kat kobiet:

 1. Paulina Ciok
 2. Mariola Mrozowska
 3. Edyta Nowakowska
 4. Wioleta Piłat

Klasyfikacja w kat. kadetów:

 1. Piotr Kościuk
 2. Kacper Lisowski
 3. Piotr Pałka
 4. Grzegorz Pietrzak
 5. Damian Kołakowski
 6. Paweł Pałka
 7. Kamil Wiśniewski

Dziękuję wszystkim kolegom, którzy pomagali w organizacji i sprawnym przebiegu zawodów, Arturowi Pasowi, że zechciał pełnić funkcję sędziego głównego oraz wszystkim zawodnikom za sportową walkę do samego końca. Życzę sukcesów w drugiej turze ( Zalew Ruda w Mławie) i satysfakcjonujących miejsc w ogólnej klasyfikacji.

Więcej zdjęć w galerii.
Marcin Majewski

Komentarze

Popularne posty