Spinningowe Grand–Prix Koła PZW Pułtusk

Niestety z pierwszych w tym sezonie zawodów spinningowych dysponujemy suchymi wynikami. O komentarz, relację z zawodów mógłby pokusić się któryś z zawodników lub sędziów. Nie chciałbym przekazywać relacji zasłyszanej, opowiedzianej. Najlepiej relację zda osoba biorąca bezpośredni udział w tych zawodach, może też się podpisać swoim nazwiskiem biorąc odpowiedzialność za swoje słowa.

Na zawodach nikt protestów nie zgłaszał, więc mam nadzieję, że tym razem nie będzie dziwnych komentarzy. Zawody odbyły się zgodnie z najnowszymi zasadami sportu wędkarskiego, czyli na żywej rybie.

Wg tych zasad przyznawane są punkty za rybę wymiarową i za każdy kolejny jej centymetr. Ilość punktów jest różna zależnie od gatunku ryby. Złowione przez zawodnika ryby potwierdzał inny zawodnik lub sędzia, po czym ryba była wypuszczana.

Wystartowało 12 zawodników ( 4 juniorów i 8 seniorów). Zawody odbyły się na rzece Narwi, na wysokości wsi Gnojno. Do wagi trafiły wyłącznie okonie.

Oto wyniki:

JUNIORZY

 1. Salamon Sebastian - 460 pkt.
 2. Kubecki Michał - 330 pkt.
 3. Stańkowski Bartek - 240 pkt.
 4. Kownacki Marcin - 110 pkt.

SENIORZY

 1. Wójtowicz Łukasz - 1180 pkt.
 2. Nowakowski Marek - 1140 pkt.
 3. Salamon Artur - 810 pkt.
 4. Bajno Zbigniew - 600 pkt.
 5. Smoleński Jarosław - 580 pkt.
 6. Kruszewski Robert - 430 pkt.
 7. Sitarski Paweł - 300 pkt.
 8. Szczesik Michał - 110 pkt.

Dziękuję kolegom, którzy zorganizowali i przeprowadzili zawody. Zawodnikom zaś życzę po kilka tysięcy pkt. na kolejnych zawodach.

Marcin Majewski

Komentarze

Popularne posty