Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka 2007

W tym roku nasze Koło PZW nr1 Dzień Dziecka świętowało drugiego czerwca. Z tej okazji corocznym zwyczajem zorganizowaliśmy dla najmłodszych zawody wędkarskie. Górna granica wieku młodych zawodników to 14 lat. Zawody odbyły się na kanałku w Pułtusku. Mimo deszczowej pogody do rywalizacji przystąpiło 29 zawodników.

Zawody rozpoczęły się o godz. 10.00 a zakończyły o godz. 11.30. Przynajmniej połowę czasu trwania zawodów padał deszcz. Mimo to młodzi wędkarze nawet na chwilę nie przestali łowić. Nie było osoby, która nie złowiła żadnej ryby.
Największą wagą swojego połowu mogła pochwalić się Pola Wójtowicz, która złowiła 1,720 kg ryb.

Oto wyniki najlepszej dziesiątki:

  1. Pola Wójtowicz – 1,720 kg
  2. Wiktoria Nowakowska – 1,095 kg
  3. Piotr Kościuk – 0,830 kg
  4. Paweł Oryszewski – 0,785 kg
  5. Łukasz Kubecki – 0,660 kg
  6. Michał Kwaśniewski – 0,645 kg
  7. Aleks Kołakowski – 0,605 kg
  8. Albert Książak – 0,585 kg
  9. Sebastian Dubliński – 0,575 kg
  10. Łukasz Michalak – 0,565 kg

Jednak tak naprawdę w tym dniu nie było przegranych. Każdy coś złowił oraz wytrwał w deszczu – zwyciężył pogodę.
Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe upominki. Od Pana Tadeusza Nalewajka Starosty Pułtuskiego uzbrojone (gotowe do łowienia) wędziska, od firmy wędkarskiej Balsax zestawy: katalog, żyłka, spławik wraz z dyplomem.

Dla najlepszych były również wędki, czapeczki, naszywki, naklejki ufundowane przez redakcję Wędkarskiego Świata. Czasopismo to, naszą imprezę objęło patronatem medialnym. Bardzo smaczny poczęstunek – pyszne kiełbaski – zapewnił nam Pan Sławomir Lenarcik – właściciel Zakładu Mięsnego w Gotardach.
Serdecznie dziękuję naszym sponsorom za ich hojność i zrozumienie. Pragnę również podziękować kolegom, których pomoc przy organizacji i przebiegu zawodów była nieoceniona. Są to: Ernest Kowalczyk, Dariusz Kowalski, Andrzej Nowakowski, Wojciech Wójtowicz, Łukasz Wójtowicz.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku pogoda dopisze i będziemy mieli kilkukrotnie więcej zawodników.

Do obejrzenia pozostałych zdjęć z Wędkarskiego Dnia Dziecka zapraszam do galerii wędkarskiej.

Marcin Majewski

Komentarze

Popularne posty