Szkółka Wędkarska

W tym roku, tak jak i w poprzednich latach, ruszyła Szkółka Wędkarska działająca przy Kole PZW Nr 1 w Pułtusku. Jej opiekunem i głównym prowadzącym jest p. Dariusz Kowalski – wieloletni zawodnik, organizator i uczestnik licznych zawodów szczebla kołowego, okręgowego i ogólnopolskiego. W prowadzeniu zajęć, w miarę możliwości, pomagają również członkowie Zarządu Koła oraz kol. Artur Pas – członek Koła Polam.

Działalność Szkółki w pełni finansowana jest z funduszy Koła Nr 1. Co roku na jej działalność przeznaczane jest ok. 3 tys. zł. Należy tu nadmienić, iż nikt z prowadzących nie bierze wynagrodzenia w żadnej postaci. Jest to typowo społeczna działalność.

W obecnym kształcie i formule Szkółka działa dopiero drugi rok, ale już mogę pochwalić się jej sukcesami. W zeszłym roku uczniowie Szkółki zdobyli Mistrzostwo Okręgu Ciechanowskiego w Wędkarstwie Spławikowym w kat. kadetów i juniorów, i reprezentowali nas na Mistrzostwach Polski.
W ubiegłym roku mieliśmy swoich reprezentantów na Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach: kadetów – Piotr Kościuk, juniorów – Adrian Wójtowicz, kobiet – Edyta Nowakowska i seniorów – Marcin Majewski.
Dobrze to świadczy o naszych możliwościach i skuteczności nauki wędkarstwa sportowego. Daje też nadzieję na przyszłość, mimo, że mamy coraz mniejszą grupę zawodników. Jest to również powód do zadowolenia dla prowadzącego, bo jego znajomość tematu i zaangażowanie zostały nagrodzone.
Pierwsze w tym roku spotkanie odbyło się 08.02 br. Obecnie w Szkółce swoje umiejętności szlifuje 7 chłopców. Zajęcia odbywają się w każdy piątek o godz.18.00 w budynku PZW przy ul. Solnej 7. Zajęcia są podzielone na dwa etapy: część teoretyczną (nauka wiązania haczyków, budowa zestawu, komponowanie zanęt) i praktyczną(łowienie batem, tyczką nęcenie).
Obecnie odbywają się zajęcia części teoretycznej. Rozpoczęcie części praktycznej zależne jest od pogody ale myślę, że rozpocznie się na początku kwietnia, tak by zawodnicy byli przygotowani na Mistrzostwa Okręgu. Jeśli będziemy mieli takich chętnych i zdolnych uczniów, to na pewno na Mistrzostwa Okręgu będziemy mieli silną reprezentację.

MarcinKomentarze

Popularne posty