Mistrzostwa Koła juniorów, kadetów i kobiet

Spławikowe Mistrzostwa Koła w kat. juniorów, kadetów i kobiet zostały rozegrane w sobotę, 24.05.2008 roku, na pułtuskim kanałku. Do rywalizacji przystąpiło 2 juniorów, 4 kadetów i 3 kobiety. Zawodnicy do połowu używali batów i tyczek. Wśród wszystkich zawodników tylko 3 łowiło cały czas tyczką. Do zawodniczych siatek trafiały płocie, krąpie, leszcze, okonie i ukleje.
Zdecydowanie najlepiej połowił junior Adrian Wójtowicz. Miał on w łowisku ryby przez cały czas trwania zawodów. Duża w tym zasługa trenera – Łukasza Wójtowicza, który przygotował wyjątkowo skuteczną zanętę. Adrian łowił ryby systematycznie od czasu do czasu donęcając. Do tego ryby były naprawdę ładne.

Uzyskany przez niego wynik 5585g mówi sam za siebie. Należy podkreślić, że jest to najlepszy wynik wśród wszystkich zawodów jakie odbywały się w tym roku na kanałku.
Również bardzo dobrze łowił kadet Kacper Lisowski. On również miał w łowisku leszcze, krąpie i płocie. Chociaż po rozpoczęciu łowienia nie zapowiadało się zbyt różowo. Przez pierwsze 15 – 20 min. nie miał nawet brania. Jednak cierpliwość i dobra zanęta zrobiły swoje.

Gorzej było wśród kobiet. Tylko Paulina Ciok łowiła na tyczkę. Pozostałe dwie zawodniczki łowiły ukleje. Niestety Paulina nie miała szczęścia przy losowaniu. Okazało się, że pośrodku jej stanowiska jest dosyć wysoko bardzo uciążliwy uwad. Wykorzystała cały zapas przyponów – ponad 20 szt. Jednak udało się jej złowić kilka płoci dających II miejsce.
I miejsce przypadło Edycie Nowakowskiej, która łowiąc ukleje przeskoczyła Paulinę o 20g. Ogólna klasyfikacja przedstawia się następująco:

kobiety:

I miejsce – Edyta Nowakowska ( 785g ),

II miejsce – Paulina Ciok ( 765g ),

III miejsce – Ewelina Dąbrowska ( 285g ),

juniorzy:

I miejsce – Adrian Wójtowicz ( 5585g ),

II miejsce – Kamil Dąbrowski – ( 720g ),

kadeci:

I miejsce – Kacper Lisowski ( 3015g ),

II miejsce – Piotr Kościuk ( 880g ),

III miejsce – Damian Kołakowski ( 755g ),

IV miejsce – Aleks Kołakowski ( 190g).


Serdecznie gratuluję wszystkim zawodnikom a zwycięzcom życzę powodzenia za zawodach okręgowych. Na pozostałe zdjęcia z tych zawodów zapraszamy do galerii wędkarskiej.

Marcin Majewski


Komentarze