Puchar Burmistrza 2008

Zaledwie skończyła się pierwszomajowa rywalizacja wędkarzy o Puchar Starosty a już 3 maja do wygrania był kolejny puchar. Tym razem Puchar Burmistrza. Do zawodów, na pułtuskim kanałku, przystąpiło 22 zawodników w kategorii open, czyli bez podziału na juniorów, kadetów, kobiety i seniorów. Były to zawody jednoturowe, przy czym tura trwała 4 godz.


Łowienie rozpoczęło się o godz. 10.30. Niestety dosyć szybko okazało się, że ryby co prawda są, ale są dużo ostrożniejsze. Biorą bardzo delikatnie lub wręcz unikają przynęty a haczykiem i bardzo ciężko sprowokować je do brania. U większości zawodników dobre brania skończyły się po ok. 15 – 20 min. łowienia. Później wszyscy musieli dobrze postarać się, żeby sprowokować branie.Tak jak na wszystkich poprzednich zawodach do siatek trafiły płotki, leszczyki, krąpie i okonie. Oczywiście ukleje stanowiły zdecydowaną większość połowów. I to one w efekcie dały zwycięstwo Marcinowi Wytrykusowi – zawodnikowi z Wołomina.

Najlepsza trójka to:

I miejsce – Marcin Wytrykus ( 3125g ),

II miejsce – Sławomir Urbaniak ( 2945g ),

III miejsce – Bartosz Kowalski ( 2825g ).

Nagrody zwycięzcom rozdali: Burmistrz Wojciech Dębski i Vice Burmistrz Zenon Kowalewski.Bardzo dziękuję wszystkim kolegom pomagającym przy organizacji zawodów a Panu Burmistrzowi serdecznie dziękuję za pomysł i jego konsekwentną realizację oraz za ufundowanie pucharów i nagród.

Do obejrzenia pozostałych zdjęć zapraszam do Galerii Wędkarskiej.

Marcin Majewski


Komentarze

Popularne posty