Puchar Starosty 2008

Tradycyjnie już, 1 maja, na pułtuskim kanałku, rozegrane zostały Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Powiatu Pułtuskiego. Klasyfikacja liczona była w dwóch kategoriach: juniorów i seniorów. W tym roku wystartowało 18 seniorów i 8 juniorów. Zbiórka zawodników wyznaczona była na godz. 7.00.
Zapisy, losowanie i odprawa przebiegły bardzo sprawnie i po godz. 8.00 mogliśmy się rozejść na stanowiska. Z uwagi na prośby zawodników o wydłużenie czasu na przygotowanie – do 2 godz. – łowienie rozpoczęliśmy od 10.30.

Pogoda dopisała, tylko ryby, jak to ostatnio mają w zwyczaju, brały bardzo różnie. Do siatek trafiały płocie, krąpie, okonie i leszczyki a niektórzy zawodnicy ratowali się ściganiem uklejek. Ja większość czasu łowiłem właśnie ukleje. Po kilku pierwszych rybach złowionych na tyczkę brania zniknęły. Nie potrafiłem znaleźć sposobu na grubsze ryby. Nie pomogło donęcanie, zmiana zestawu ( z 2,5 g na 1,8g ), haczyka i łowienie na samą ochotkę. W efekcie złowiłem zaledwie 955g.Po zawodach relacje zawodników niewiele pomogły w znalezieniu sposobu na kanałkowe ryby. Łowili bardzo różnie. Od lekkich zestawów( 2,5 g bombka) na szybkim uciągu, do ciężkich, nawet 5,0 g listek. Zanęta też była różna. A każdy zachwalał swój sposób jako ten właściwy.

Woda w kanałku płynie bardzo różnie na poszczególnych odcinkach, miejscami jest warstwa mułu i myślę, że po prostu trzeba dostosować się do stanowiska.

Ogólna klasyfikacja przedstawia się następująco:

seniorzy:

I miejsce – Krzysztof Wytrykus (3550 g),

II miejsce – Marcin Wytrykus (3525 g),

III miejsce – Marek Bujalski (3520 g),

juniorzy:

I miejsce – Bartosz Kowalski (4020 g),

II miejsce – Marek Barański (2465 g),

III miejsce – Piotr Kościuk (2315 g).

Nagrody – statuetki zwycięzcom wręczył Pan Andrzej Dolecki Starosta Powiatu Pułtuskiego.

Serdecznie gratuluję zwycięzcom i bardzo dziękuję kolegom, dzięki którym zawody przebiegły tak sprawnie i w miłej atmosferze. Panu Staroście dziękuję za kontynuowanie zawodów i ufundowanie nagród.

Na pozostałe zdjęcia zapraszamy do Galerii.

Marcin Majewski
Zdjęcia: Andrzej Nowakowski i Marcin Majewski.Komentarze

Popularne posty