Puchar Ks. Dziekana 2008

19.09.2008r. w pierwszy dzień obchodów Dni Patrona Pułtuska Św. Mateusza odbyły się otwarte zawody wędkarskie o Puchar Ks. Dziekana. Zawodnicy zostali podzieleni na 2 kat. wiekowe: do 15 lat i powyżej 15 lat. W I kategorii wystartowało 19 zawodników, natomiast w II kategorii tylko 2.

Zawody rozpoczęły się planowo, o godz. 14.00 i trwały do godz. 16.30. Niestety, niesprzyjająca pogoda (deszcz i dość niska temperatura) spowodowały, że już po godzinie kilku zawodników zrezygnowało. Jednak zdecydowana większość wykazała się ogromnym hartem ducha i wolą walki. Kto łowił do końca zawodów nie zszedł znad wody „o kiju”, czyli bez ryby.Ilość złowionych ryb i ich przegląd gatunkowy były wyjątkowo duże, jak na tak niesprzyjającą aurę. Zawodnicy łowili leszczyki, płotki, karaski, jazie, krąpiki i przede wszystkim ukleje.

Ogólna klasyfikacja zawodników w kat. powyżej 15 lat przedstawia się następująco:

I miejsce – Paweł Michalak – 1580pkt.,

II miejsce – Piotr Kościuk – 1260pkt.

Klasyfikacja zawodników w kat. do 15 lat:

I miejsce – Tomasz Miłoszewski – 1660pkt.,

II miejsce – Krzysztof Bajno – 1495pkt.,

III miejsce – Piotr Głownia – 705pkt.,

IV miejsce – Aleks Kołakowski – 685pkt.,

V miejsce – Łukasz Michalak – 450pkt.,

VI miejsce – Adam Łoniewski – 275pkt.,

VII miejsce – Tomasz Tyszkiewicz – 250pkt.,

VIII miejsce – Adam Książak – 230pkt.,

IX miejsce – Maksym Michalak – 155pkt.,

X miejsce – Damian Pochmara – 135pkt.,

XI miejsce – Mateusz Michalak – 20pkt.

Po skończonych zawodach wszyscy zawodnicy i ich opiekunowie zostali zaproszeni na smaczny poczęstunek ufundowany przez Burmistrza Miasta Pułtuska a najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Ks. Dziekana Wiesława Koska oraz Burmistrza Pułtuska – Pana Wojciecha Dębskiego.
Dekoracji zawodników dokonali: Ks. Dziekan Wiesław Kosek, Vice Burmistrz Pułtuska – Pan Zenon Kowalewski oraz Przewodniczący Rady Miasta Pułtuska – Pan Ireneusz Purgacz, którzy mimo licznych obowiązków przybyli do nas i wyrazili swoje uznanie dla wszystkich zawodników i ich sportowej postawy.

Serdecznie dziękuję Ernestowi Kowalczykowi, Andrzejowi Nowakowskiemu i Markowi Truszczyńskiemu za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów.

Na pozostałe zdjęcia z tych zawodów  zapraszamy do galerii wędkarskiej.

Prezes Koła PZW nr 1 w Pułtusku
Marcin Majewski

Komentarze

Popularne posty