Puchar Prezesa 2008

Przy pochmurnej lecz ciepłej i prawie bezwietrznej pogodzie, 14.09.2008r, odbyły się spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Prezesa Koła PZW nr 1 w Pułtusku. Zawody te, odbywały się dopiero po raz trzeci a już startowało 15 zawodników. Jest to więcej niż w Mistrzostwach Koła. Cieszy fakt, że mamy stałych uczestników (i uczestniczkę) z Sokołowa Podlaskiego.


Po raz pierwszy w tych zawodach wystartowali koledzy z Białegostoku. Oczywiście startowali także zawodnicy z Koła „Polam” oraz z naszego. Były to zawody typowo towarzyskie, więc przedłużyliśmy trochę turę i zawody trwały 3,5h.


Na początku, przez pierwszą godzinę w zasadzie łowili wszyscy. Jedni mniej inni więcej, także różnej wielkości, ale widać było, że coś się dzieje. Najbardziej regularnie łowił Dariusz Kowalski. W ostatniej godzinie weszły mu leszczyki ale bardzo ciężko było je zaciąć. Kilka ryb spadło z haczyka zaraz po zacięciu, kilka w trakcie holu. Nie bardzo pomagały zmiany haczyka, przynęty, przyponu.


W połowie zawodów część zawodników przestawiła się z tyczki na baty. Próbowali ścigać ukleje. Jednak także one były bardzo chimeryczne. Bardzo łatwo i często odskakiwały a nęcenie ich niezbyt skutkowało.


Do siatek zawodników trafiały głównie płotki. Różnej wielkości. Od kilkunastu do kilkudziesięciu gramów. Poza tym były okonie, krąpie, leszczyki, kiełbie, klenie oraz jazie.

Zawody wygrał Dariusz Kowalski wynikiem 3065pkt.

II miejsce zajął Andrzej Nowakowski – 1810pkt.,

III miejsce – Waldemar Oleksza – 1400pkt.,

IV miejsce – Waldemar Drozd – 905pkt.,

V miejsce – Artur Wójcik – 800pkt.,

VI miejsce – Dariusz Zieniewicz – 790pkt.,

VII miejsce – Marek Szczesik – 655pkt.,

VIII miejsce – Marek Bujalski – 640pkt.,

IX miejsce – Artur Pas – 615pkt.,

X miejsce – Aleksandra Matusik – 465pkt.,

XI miejsce – Paweł Lisowski – 455pkt.,

XII miejsce – Adam Drozd – 400pkt.,

XIII miejsce – Mariusz Hałas – 385pkt.,

XIV miejsce – Marcin Jabłoński – 375pkt.,

XV miejsce – Tadeusz Nieroda – 290pkt.

Serdecznie dziękuję naszemu sponsorowi Panu Andrzejowi Doleckiemu – Staroście Pułtuskiemu. Dziękuję zawodnikom za udział i gratuluję zwycięzcy.


Dziękuję także panu Ernestowi Kowalczykowi za pomoc przy sędziowaniu i pełnienie obowiązków sędziego sekretarza.

Wszystkich zapraszam za rok. A może będzie nas jeszcze więcej? Więcej zdjęć z Pucharu Prezesa w naszej Galerii.

Marcin Majewski

Komentarze

Popularne posty