Puchar Zarządu Koła

W niedzielę 26 października br. na żwirowni w Gnojnie odbyły się otwarte towarzyskie zawody spinningowe o „Puchar Zarządu Koła PZW nr 1 w Pułtusku". Do zawodów przystąpiło 26 zawodników, w tym kilku z Ciechanowa. Niestety pogoda nas nie rozpieszczała od samego rana. Było pochmurno, zimno i wietrznie.

Dopiero ok. godz. 10.00 zaczęło raźniej wyglądać słońce ale wiatr nie pozwalał zbytnio tego odczuć. Rybom chyba też było zimno, bo nie wykazywały zbytniej ochoty do współpracy. Tym bardziej, że na zawodach został podniesiony wymiar ochronny okonia do 20 cm. Na koniec wszystkie ryby były komisyjnie mierzone a punkty przyznawane były za wielkość ryb.
Wśród zawodników zdecydowanie dominował boczny trok. Tylko nieliczni łowili na gumę na zwykłej główce. Nie widziałem też, żeby ktoś nastawiał się na grubszą rybę. Okoń zdominował również i te zawody.

Niestety w trakcie zawodów okazało się, że nie wszystkim dane będzie łowić do ich zakończenia. Dwóch naszych kolegów musiało zameldować się w pracy. Kilku innych zrezygnowało przed zakończeniem, gdyż okonie wyjątkowo słabo brały i nie złowili wymiarowej ryby.
W trakcie zawodów złowionych zostało 67 okoni. Zdecydowanie najwięcej złowił Artur Parysek – 17 szt. O wielkości wyniku niech świadczy fakt, że kolejny z zawodników miał tylko 6 ryb.

Na najlepszych zawodników czekały nagrody rzeczowe do 9 miejsca włącznie. Dla najlepszego dodatkowo statuetka wędkarza.

Dla wszystkich uczestników zawodów mieliśmy woblery BONITO. Nic nie dostali jedynie ci, którzy wcześniej sami zakończyli zawody i wyjechali lub wyjechali przed rozdaniem nagród.
Klasyfikacja przedstawia się następująco:

1. Artur Parysek – 2020pkt.,
2. Jarosław Smoleński – 750pkt.,
3. Marcin Majewski – 500pkt.,
4. Paweł Śniadała – 500pkt.,
5. Zbigniew Bajno – 420pkt.,
6. Łukasz Wójtowicz – 360pkt.,
7. Jakub Szczesik – 340pkt.,
8. Dariusz Wójcik – 240pkt.,
9. Dariusz Kowalski – 230pkt.,

Gratuluję Arturowi znakomitego wyniku na bezrybiu. Dziękuję Ernestowi Kowalczykowi i Andrzejowi Nowakowskiemu za sędziowanie, a Tadeuszowi Ochtabińskiemu i Markowi Truszczyńskiemu za gorące kiełbaski.

Na pozostałe zdjęcia z tych zawodów zapraszam do galerii wędkarskiej.
Marcin Majewski

Komentarze

Popularne posty