Zawody o puchar PGP

Przy wietrznej pogodzie 16 listopada br. po raz pierwszy odbyły się spinningowe zawody wędkarskie o Puchar Pułtuskiej Gazety Powiatowej. Pomysłodawcą i głównym sponsorem był Redaktor Naczelny PGP. Zawody te rozegrane zostały na wyrobisku pożwirowym w Gnojnie i trwały od godz. 7.15 do 12.00. Do rywalizacji przystąpiło 23 zawodników.

Tradycyjnie już wszyscy nastawili się na łowienie okoni. Zdecydowanie dominowała metoda bocznego troka. Niestety. Ciepła, wręcz wiosenna pogoda i trwający już kilku tygodni najazd wędkarzy na żwirownię sprawiły, że okonie żerowały bardzo słabo a brania były bardzo delikatne.
Aż 12 zawodników nie złowiło wymiarowej ryby (wymiar ochronny podniesiony do 20 cm). O zajmowanych miejscach decydowała długość złowionych ryb. W przypadku okoni: 100pkt. za wymiar określony przez organizatora i 10pkt za każdy dodatkowy cm.

Klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce – Jakub Szczesik, 10 ryb,1160pkt.,

II miejsce – Artur Parysek, 7 ryb, 770pkt.,

III miejsce – Zbigniew Bajno, 5 ryb, 570pkt.,

IV miejsce – Marcin Majewski, 4 ryby, 480pkt.

V miejsce – Andrzej Nowakowski, 4 ryby, 440pkt.,

VI miejsce – Marek Szczesik, 3 ryby, 350pkt.,

VII miejsce – Michał Szczesik, 2 ryb, 240pkt.,

VIII miejsce – Bartosz Stańkowski, 2 ryby, 230pkt.,

IX miejsce – Mirosław Brzeziński, 1 ryba, 130pkt.,

- Waldemar Laskowski, 1 ryba, 130pkt.

Jakub Szczesik oprócz nagrody za pierwsze miejsce zdobył także nagrodę specjalną: statuetkę za największą rybę, którą był okoń długości 27 cm.
Pozostali zawodnicy (Jarosław Smoleński, Rafał Brzeziński, Paweł Śniadała, Hubert Walkowski, Paweł Sitarski, Grzegorz Świętoń, Piotr Sikorski, Paweł Sikorski, Dariusz Hałas, Artur Salamon, Jerzy Nieroda, Sławomir Archacki) zajęli zaszczytne 11 miejsce.
Nagrody za pierwsze trzy miejsca oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników zawodów ufundował Pan Grzegorz Gerek. Natomiast fundatorem nagrody za największą rybę było nasze Koło.

O zajętych miejscach zdecydowała pierwsza i ostatnia godzina zawodów. Część zawodników złowiła swoje ryby zaraz po rozpoczęciu, inni przeskoczyli kilka miejsc łowiąc okonie pod koniec zawodów tuż przy stanowisku sędziowskim.
Dekoracji zwycięzców dokonał Redaktor Naczelny PGP Pan Grzegorz Gerek i Starosta Pułtuski Pan Andrzej Dolecki.

Zapraszam wszystkich na przyszłoroczną edycję tych zawodów. Na pozostałe zdjęcia z zawodów zapraszamy do galerii.

Marcin Majewski

Komentarze

Popularne posty