Grand Prix Okręgu w spinningu I tura

W dniu 10 maja, zgodnie z harmonogramem zawodów Okręgowych, została rozegrana I tura Grand Prix o Mistrzostwo Okręgu Ciechanowskiego w spinningu. Zawody wyznaczono w m. Rydzyn, a łowiskiem była rz. Wkra. Na zbiórce o godz 6.00 stawiło się 33 zawodników w tym jedna kobieta. Juniorzy także w tym roku dopisali - 11 osób.

Dla mnie Wkra, ta na której łowię (górna), to bystrza, czysta woda, choć niezbyt głęboka, twarde dno i porośnięte brzegi drzewami. Na odcinku gdzie odbywały się zawody byłem po raz pierwszy, ale Wkra jest diametralnie różna. Mniej porośnięta drzewami, głębsza, dno i brzegi muliste i o zgrozo (przy najmniej dla mnie) wolna, momentami wręcz stojąca woda. Do tego w dniu zawodów przeraźliwie brudna, choć i napotkani miejscowi wędkarze twierdzą, że takiej brudnej wody o tej porze roku nie pamiętają. Być może miały na to wpływ także po części ostatnio padające przelotne deszcze?

Ok. godz. 7.00 nastąpił start z regulaminowymi 30 min na dojście na łowisko. Po 5 godzinach łowienia pozostawało jeszcze 15 min czasu na dojście z kartą do sędziego zawodów. Zawody rozegrano na ŻYWEJ RYBIE.

Mój pesymizm po zobaczeniu wody przed startem okazał się słuszny. Po pięciogodzinnym biczowaniu wody brań jak na lekarstwo. Nic nie dawała zmiana przynęt, ich koloru czy wielkości. Na zbiórce po zakończeniu zawodów szybko jednak okazało się, że nie tylko ja byłem tak bezsilny i nauczony pokory przez Wkrę w okolicach Rydzyna.

Szczęśliwców (seniorów) mogących cieszyć się z zapisu złowionej ryby w karcie startowej było 7 (słownie: siedmiu). Z czego jeden zawodnik miał 2 rybki. Seniorzy złowili tylko i wyłącznie okonie. Juniorzy (szczęśliwcy) byli dwaj z czego jedna rybka to 35 cm jaź, a druga okoń.

Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

Seniorzy:

1. Świdowski Zbigniew - Ciechanów (190 pkt.)

2. Sadowski Rafał - Ciechanów ( 160)

3. Ciesielski Jan - Ciechanów (130)

4. Piłat Sebastian - Żuromin, Wojciechowski Mariusz - Mława, Parysek Artur - Pułtusk - wszyscy po 110 pkt.

7. Kraszewski Sławomir - Lidzbark (90)

Pozostali zawodnicy uzyskują po 34 pkt. karne przed następnymi zawodami.

Klasyfikacja juniorów przedstawiała się następująco:

1. Chojnacki Dariusz - Ciechanów (450 pkt)

2. Krauze Mikołaj - Ciechanów (230 pkt)

Pozostali zawodnicy uzyskują po 12 pkt. karnych przed następnymi zawodami.

Aż ciśnie się na usta CIECHANÓW górą i to na Wkrze pod Mławą. Dla zwycięzców gratulacje, a dla zawiedzionych wytrwałości i chęci odegrania się na następnych zawodach też na Wkrze, ale bliżej Ciechanowa.

Sławomir Kraszewski


Źródło: Koło Lidzbark Welski.

Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty