Spławikowy Puchar Burmistrza Miasta Pułtuska 2009

Tradycyjne już Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Pułtuska odbyły się jak zwykle 3 maja na kanałku w Pułtusku. Różnica w tym roku polegała na tym, że seniorzy łowili powyżej mostu na ul. Świętojańskiej a przeprowadzeniem całych zawodów zajął się Klub Wędkarski „Pełta”.

Zbiórka ustalona została na godz. 7.30. Do losowania stanowisk, tuż przed godz. 8.00, stanęło 13 seniorów i 9 juniorów. Do zwodniczych siatek trafiały płotki, krąpie, leszczyki, okonie i oczywiście ukleje. Łowienie na kanałku jest bardzo specyficzne, a ryby chimeryczne, więc większość zawodników wspomagała się łowieniem uklei.


Łowienie tyczką dało w moim przypadku mizerny efekt. Nie pomagały zmiany spławika, sposobu prowadzenia zestawu ani kombinacje z przynętami. Niestety po raz kolejny okazało się, że wygrywają ci, którzy od początku zawodów łowią ukleje lub ci, którzy w odpowiednim czasie przestawią się na jej połów. Właśnie te zawody wśród seniorów wygrał kol. K. Wytrykus łowiąc wyłącznie ukleje.


Najlepsi juniorzy to:
 1. I miejsce – Mateusz Turek - 1990pkt.,
 2. II miejsce – Grzegorz Pietrzak - 1750pkt.,
 3. III miejsce – Krzysztof Turek – 1610pkt.

Najlepsi seniorzy:
 1. I miejsce – Krzysztof Wytrykus – 3540pkt..
 2. II miejsce – Mariusz Hałas – 2360pkt.,
 3. III miejsce – Waldemar Drozd – 2115pkt.

Równocześnie z zawodami spławikowymi został rozegrany po raz pierwszy Spinningowy Pucharu Burmistrza. Tu do zawodów przystąpiło 4 juniorów i 8 seniorów.

Do wagi trafiły okonie i 1 boleń.

Najlepsi juniorzy:
 1. I miejsce – Bartosz Stańkowski – 185pkt.,
 2. II miejsce – Michał Kubecki – 95pkt.,
 3. III miejsce – Sebastian Kobus – 80pkt.

Najlepsi seniorzy:
 1. I miejsce – Paweł Śniadała – 960pkt.,
 2. II miejsce – Łukasz Kędzierski – 815pkt.,
 3. III miejsce – Hubert Walkowski – 570pkt.
Dekoracji wszystkich zawodników dokonał Burmistrz Pułtuska P. Wojciech Dębski wraz z Zastępcą Burmistrza P. Zenonem Kowalewskim. W imieniu całego Klubu Wędkarskiego „Pełta” dziękuję p. Burmistrzowi za zgodę na kontynuację spławikowych zawodów.

Na pozostałe zdjęcia zapraszamy do naszej Galerii.

Marcin Majewski

Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty