Spinningowy Puchar Burmistrza 2009

Rozegrany pierwszy raz w tym roku Spinningowy Puchar Burmistrza Miasta Pułtusk mam nadzieję, że wejdzie na stałe do kalendarza imprez wędkarskich organizowanych przez Koło Nr 1 w Pułtusku. Zawody rozegrano na rzece Narwi w Pułtusku 3 maja 2009 roku. Niestety Pułtuscy wędkarze kolejny raz nie stanęli na wysokości zadania i niezbyt licznie stawili się do zawodów.

Na starcie stanęło 4 juniorów i 8 seniorów. Dziwi mnie, że z koła liczącego ok. 1000 członków w zawodach startuje taka mała liczba uczestników. Nie pierwszy raz Pułtuscy wędkarze pokazują, że najważniejsze jest dla nich dyndające na końcu zestawu rybie "mięcho" a nie jakieś zawody czy zebrania.


Startujący zawodnicy mogli łowić na rzece Narwi, starorzecze było wyłączone z wędkowania. Zmienna pogoda w ostatnich dniach, wysoki poziom wody w rzece nie ułatwiały zadania zawodnikom. Większość nastawiła się na łowienie okoni, dwóch nastawiło się na złowienie bolenia.

Wymiarowego bolenia dość szybko udało się złowić Łukaszowi, drugi boleń był niewymiarowy, Hubert miał na kiju bardzo dużego bolenia, ale po krótkiej walce ryba się wypięła. W czasie zawodów nie złowiono wymiarowego szczupaka.


Zwycięzca nastawił się na łowienie okoni, początkowo łowił delikatnym kijem do 7 gram wyrzutu małymi ripperkami w kolorze perłowym i żółtym. Tak złowił 2 okonie. Później zmienił zestaw na kij do 18 gram i łowił na trok boczny 5 cm ciemno fioletowymi twisterkami.

Po zawodach na zawodników czekały przysmaki z grilla. Puchary i cenne nagrody wręczyli zawodnikom Burmistrz Pułtuska P. Wojciech Dębski wraz ze swoim Zastępcą P. Zenonem Kowalewskim. W imieniu Zarządu Koła PZW Nr 1 chciałem podziękować sponsorowi zawodów.


Wyniki zawodów:

juniorzy
 1. Bartosz Stańkowski - 0,185
 2. Michał Kubecki - 0,095
 3. Sebastian Kobus - 0,080
 4. Paweł Michalak - 0

seniorzy
 1. Paweł Śniadała - 0,960
 2. Łukasz Kędzierski - 0,815
 3. Hubert Walkowski - 0,570
 4. Robert Kruszewski - 0,480
 5. Artur Parysek - 0,230
 6. Zbigniew Bajno - 0,110
 7. Paweł Sitarski - 0,105
 8. Waldemar Laskowski - 0

Na zdjęcia z zawodów spinningowych o Puchar Burmistrza zapraszam do galerii wędkarskiej.

Komentarze

 1. spinningista6 maja 2009 21:34

  Robert zmienił na jakoś znajomo mi brzmiące nazwisko

  OdpowiedzUsuń
 2. To raczej ja mu je zmieniłem... już poprawiłem.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty