Spinningowe Mistrzostwa Koła 2009 I tura

14 czerwca 2009 rozegrana została I tura Spinningowych Mistrzostw Koła PZW Nr 1 z Pułtuska seniorów i juniorów. Na teren zawodów została wybrana rzeka Narew na wysokości miejscowości Bindużka. Odległość wodą to równe 30 km od Pułtuska w górę Narwi. Wybrano to miejsce ponieważ tu odbędą się również mistrzostwa okręgu, a i Narew w tym miejscu jest poddawana mniejszej presji wędkarskiej, więc były nadzieje na lepsze wyniki.

W zawodach wystartowało 3 juniorów i 14 seniorów. Prawie wszyscy nastawili się na dłubanie okonków za pomocą "paproszków" i delikatnych wklejanek.

Fatalna pogoda, ulewny deszcz, wiatr nie ułatwiały startującym zawodnikom zadania. Zawody odbywały się na żywej rybie. Złowiono okonie, szczupaki i bolenia. Złowiono zdecydowanie więcej ryb niż na ostatnich spinningowych zawodach rozgrywanych na Narwi w Pułtusku. Przy bardziej ustabilizowanej pogodzie wyniki mogłyby być znacznie lepsze. Zwycięzca złowił bolenia i dwa okonie. Tym razem złowienie samych okoni nie zapewniało wysokiego miejsca.
Niestety Narew na tym odcinku jest "pod władaniem" kłusowników, ten odcinek podlega PSR posterunek w Ostrołęce, która bardzo rzadko tu zagląda, wcześniej podlegała pod posterunek w Ciechanowie, którego pracownicy znacznie chętniej i częściej tu zaglądali i prawie zawsze ściągali kłusownicze sieci. Dzień wcześniej byliśmy w Bindużce na wędkarskim rekonesansie i znaleźliśmy kłusowniczą siatkę.
Wyniki I tury Mistrzostw Koła:

Juniorzy:
 1. Paweł Michalak - 150p.
 2. Michał Kubecki - 130p.
 3. Bartosz Stańkowski - 70p.

Seniorzy:
 1. Piotr Dubliński - 1350p.
 2. Jarosław Smoleński - 800p.
 3. Artur Parysek - 790p.
 4. Artur Salamon - 700p.
 5. Paweł Śniadała - 640p.
 6. Mirosław Brzeziński - 500p.
 7. Waldemar Laskowski - 380p.
 8. Zbigniew Bajno - 380p.
 9. Piotr Kazimierczak - 280p.
 10. Hubert Walkowski - 220p.
 11. Paweł Sitarski, Robert Kruszewski, Michał Miłoszewski, Cezary Miłoszewski - 0

Zwycięzca otrzymuje 1pkt., drugi zawodnik 2pkt, itd, ostatni zawodnicy dostają 15 pkt.
II tura odbędzie się na żwirowni w Gnojnie 4 października 2009 roku.

Komentarze

Popularne posty