Mistrzostwa Okręgu w spinningu zakończone

W dniu 20.09.2009r. odbyły się ostatnie w tym roku zawody z cyklu Grand Prix o Mistrzostwo Okręgu Ciechanowskiego w spinningu. Z racji wysokich lokat w cyklu w  poprzednim roku nasze koło mogło wystawiać we wszystkich zawodach cyklu po 5 zawodników.

Ostatnie zawody odbyły się nieopodal Pułtuska w m. Bindużka na rzece Narew. Pobudka o 3 rano, niska temperatura rano (+4 st.) C, ale z każdą minutą  przy pięknie świecącym słoneczku systematycznie rosła do ok. +20 st. C.

Zawody rozegrane zostały w jednej pięciogodzinnej turze na "żywej rybie" a z wpisów w kartach startowych i po wynikach okazało się, że najczęściej poławianą rybą był okoń.
By wygrać okonie nie dawały sukcesu. Pierwszych trzech zawodników z klasyfikacji tych zawodów mogło pochwalić się złowieniem oprócz okoni także po szczupaku (największy 67 cm) a czwarty zawodnik oprócz okoni złowił także jazia. W rywalizacji brało udział 25 seniorów (w tym jedna Pani) oraz 4 juniorów.

Wyniki końcowe rywalizacji na Narwi w Bindużce przedstawiają się następująco:

SENIORZY

1. Lipowski Andrzej - Sochocin - 1400 pkt.

2. Parysek Artur - Pułtusk - 950 pkt.

3. Laskowski Waldemar - Pułtusk - 900 pkt.

4. Kraszewski Sławomir - Lidzbark - 570 pkt.

5. Wysocki Tomasz - Lidzbark - 510 pkt.

Miejsca pozostałych zawodników z Koła Nr 1 z Pułtuska: 14. Kędzierski Łukasz 110 pkt. Skrzydlak Janusz i Kruszewski Robert - bez ryby 25 miejsce

JUNIORZY

1. Kubecki Michał - Pułtusk - 530 pkt.

2. Stańkowski Bartosz - Pułtusk - 210 pkt.

3. Michalak Paweł - Pułtusk - 150 pkt.
Jak się okazało Narew w okolicach Bindużki, gdzie po raz pierwszy rozgrywano zawody okręgowe, okazała się łaskawa nie tylko dla naszych zawodników. Dopełnieniem była bardzo dobra organizacja i przeprowadzenie zawodów przez Koło PZW Nr 1 w Pułtusku.

Po podsumowaniu zawodów przyszedł czas na obliczenie końcowej klasyfikacji cyklu Grand Prix. Jak się okazało tytuł Mistrza Okręgu Ciechanowskiego zdobył kol. Mariusz Wojciechowski z Mławy - czego serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na Mistrzostwach Polski. Zapewniamy także kolegę, że w przyszłym roku nie będzie tak leciutko jak w tym.

Wyniki rywalizacji z cyklu Grand Prix przedstawiają się następująco:

Szczegółowe wyniki Grand Prix 2009 roku znajdują się: TUTAJ

W całym cyklu zawodów sklasyfikowanych zostało 40 seniorów i 11 juniorów.

Jako ciekawostkę zamieszczam także wyniki Grand Prix Okręgu za trzy ostatnie lata: wyniki za 3 lata.

tekst Sławomir Kraszewski (Liczbark)
zdjęcia Paweł Śniadała (Pułtusk)

Komentarze

Popularne posty