II Puchar Pułtuskiej Gazety Powiatowej

Drugie już towarzyskie otwarte zawody spinningowe o Puchar Pułtuskiej Gazety Powiatowej zostały rozegrane w niedzielę 25 października 2009 roku na żwirowni w Gnojnie i pobliskiej rzece Narew. O wyborze łowiska decydowali sami zawodnicy. Żwirownia jest od kilkunastu już lat znanym i popularnym na Mazowszu jesiennym i zimowych łowiskiem okonia. Niestety przez pazerność i brak umiaru kolegów wędkarzy łowisko to najlepsze lata ma już za sobą.

W kończących sezon zawodach wystartowała liczna 30 osobowa grupa wędkarzy z Pułtuska, Ciechanowa i Mławy. Zawody okazały się rekordowe, nie pamiętam kiedy to ostatnio na zawodach spinningowych naszego Koła złowiono sandacza 93 cm, bardzo ładny szczupak, po emocjonującej walce, podczas której kij wygięty był po samą rękojeść, uwolnił się z haka przynęty. Zwycięstwa tym razem nie były wstanie zapewnić okonie ze żwirowni, które nie żerowały zbyt intensywnie.

Zwycięski sandacz został złowiony w rzece Narew, na algo podobną wahadłówkę, drugie miejsce dał szczupak 60 cm też złowiony w rzece. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe. Po zawodach na zawodników czekał również gorący posiłek.


Wyniki II Pucharu PGP:
 1. Grzegorz Kuchciński - 2650 pkt.
 2. Waldemar Laskowski - 780 pkt.
 3. Piotr Kaźmierczak - 580 pkt.
 4. Dariusz Wójcik - 520 pkt.
 5. Marcin Majewski - 380 pkt.
 6. Bartosz Stańkowski - 280 pkt. (4 ryby)
 7. Artur Parysek - 280 pkt. (2 ryby)
 8. Janusz Jagiełło - 270 pkt.
 9. Rafał Sadowski - 250 pkt.
 10. Paweł Michalak - 240 pkt.

Zajęcia z zawodów: Hubert Walkowski, Paweł Śniadała i Marcin Majewski.

Na więcej zdjęć zapraszamy do naszej galerii.


Komentarze

 1. W wolnej chwili zróbcie jakieś pisemko na te okulary (protokół przekazania, darowizna lub coś w tym stylu). Przy jakiejś okazji podpiszę je.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty