Mistrzostwa Okręgu - II tura Grądy

Nareszcie pogoda nam dopisała. Od rana pięknie świecące słoneczko dające uczucie ciepła i nadzieję na dobre wędkowanie. Temperatura w trakcie zawodów wahała się w granicach od – 5 do 0 st. C. Praktycznie bezwietrznie, tylko to ciśnienie strasznie niskie i pędzące w górę. Pokrywa lodu sięgająca na jeziorze ok. 30 cm.

Choć drogi nie należą w tej chwili do najlepiej utrzymanych (zaspy) to wszystkim uczestnikom zawodów z większymi lub mniejszymi kłopotami udało się dotrzeć na zawody.

Tym razem akwenem naszych zmagań było j. Grądy. Zbiórka wyznaczona była na godzinę 8.00. Podczas zapisów dojeżdżali kolejni zawodnicy, którym zdarzało się po drodze utknąć w zaspach. Dobrnęło nas chętnych do łowienia 47 w tym jedna pani a nasze koło reprezentowało 11 zawodników. W zawodach zmagali się zawodnicy z Ciechanowa, Działdowa, Lidzbarka, Mławy, Strzegowa, Opinogóry, Pułtuska i Żuromina

Na jeziorze wyznaczono jak poprzednio dwa sektory w których łowiliśmy.

I tura

Tę turę z wynikiem 1 430g wygrał Marcin Majewski z Pełty Pułtusk. Na drugim miejscu uplasował się Zbigniew Bajno z Pułtuska a zaraz za nim Marek Gątkowski z Lidzbarka. Nasi zawodnicy łowili z różnym szczęściem i skutkiem a ich miejsca przedstawiały się następująco:

Szczypółkowski Zygmunt – 7
Liszewski Piotr – 11
Bartykowski Mirosław – 26
Stachowski Mieczysław – 19
Młynarczyk Tomasz – 12
Dembowski Mariusz - 47
Karpiński Michał – 47
Liszewski Andrzej – 17
Gątkowski Marek – 3
Marchlewicz Andrzej – 6
Kraszewski Sławomir – 31


W pierwszej turze w sumie aż 14 zawodników nie złowiło ryby, co i przytrafiło się niestety i naszym dwóm kolegom.

II tura

Nieco lepsza od pierwszej bo jedynie 7 zawodników pozostało bez ryby. II turę z wynikiem 340g wygrał nasz kolega Andrzej Marchlewicz przed Mirosławem Nowickim z Żuromina i Tomaszem Talarowskim z Ciechanowa. Nasi zawodnicy jak poprzednio łowili z różnym szczęściem, choć zwycięzca poprzednich zawodów znów niestety zaliczył „wpadkę” i zszedł bez ryby. Miejsca naszych zawodników w II turze przedstawiały się następująco:

Szczypółkowski Zygmunt – 7
Liszewski Piotr – 26
Bartykowski Mirosław – 35
Stachowski Mieczysław – 30
Młynarczyk Tomasz – 35
Dembowski Mariusz - 47
Karpiński Michał – 40
Liszewski Andrzej – 4
Gątkowski Marek – 26
Marchlewicz Andrzej – 1
Kraszewski Sławomir – 12

Po podsumowaniu wyników przez komisję sędziowską okazało się, że zwyciężył Andrzej Marchlewicz z Lidzbarka. Dwaj kolejni to zawodnicy z Pułtuska Marcin Majewski i Mirosław Brzeziński.


Należy podkreślić totalne bezrybie. Trochę narzekaliśmy na Piaseczno, że kiepsko, że mróz i z rybami nie było wesoło. To co miało miejsce na Grądach przerosło wszystkie najczarniejsze scenariusze. Dominowała płoć a raczej płoteczka na równi z …… jazgarzem. Podrostków leszcza czy krąpia policzyć można było na palcach jednej ręki. Co tym razem się stało, że rybki nie chciały współpracować?? I to na Grądach gdzie populacja białej ryby jest tak liczna?? Może to gwałtownie szybujące ciśnienie (dwa dni wcześniej mocno w dół, a w czasie zawodów niesamowicie szybko w górę)?


Największą rybką zawodów był leszczyk 180 g złowiony przez kol. Mirosława Nowickiego z Żuromina. W sumie złowiliśmy 11 624 g rybek.

Szczegółowe wyniki zawodów z j.Grądy: w tabeli.

Wyniki naszych pozostałych zawodników jak i wszystkich startujących znajdują się powyżej.

Należy podkreślić bardzo sprawną organizację i przeprowadzenie zawodów przez kolegów z kół z Działdowa i Żuromina, którzy w przerwie zawodów (pomiędzy turami) jak poprzednio uraczyli nas gorącą zupką z wkładką.

Szczegółowe wyniki zawodów po Piasecznie i Grądach (po II turach): tabela.


Klasyfikacja drużynowa - uwzględnia wyniki po trzech najlepszych zawodników z poszczególnych kół / klubów. W przypadku braku trzeciego zawodnika doliczono punkty za zajęcie ostatniego miejsca w dwóch pierwszych zawodach:

1. Lidzbark (Gątkowski Marek, Liszewski Piotr i Młynarczuk Tomasz) - 171 pkt. – 3190g
2. Żuromin (Piłat Marek, Berdycki Krzysztof i Bochenek Eugeniusz) – 202 pkt. – 1630g
3. Pełta Pułtusk (Majewski Marcin, Brzeziński Mirosław i Salamon Artur) – 205 pkt. – 3340g
4. Działdowo (Dembski Marek, Bartosiak Zbigniew i Świontkowski Mirosław) – 228 pkt. – 2590g
5. Ciechanów (Talarowski Tomasz, Krakowski Robert i Stefański Jarosław) – 277 pkt. – 1442g
6. Pułtusk (Bajno Zbigniew, Skrzydlak Janusz i Nowakowski Andrzej) – 319 pkt. – 1983g
7. Mława (Szczypiński Piotr, Jabłoński Jacek i Kuchciński Grzegorz) – 383 pkt. – 1140g
8. Bocja Strzegowo (Marcinkowski Krzysztof, Mrozowski Andrzej i Mrozowska Mariola) – 420pkt. – 780 g
9. Bieżuń (Pączkowski Jarosław, Zajdziński Robert) – 482 pkt. – 540g
10. Opinogóra (Wójcicki Artur, Karpik Zbigniew i Laskowski Jan) – 487 pkt. – 300g


Kolejne zawody z cyklu odbędą się na j. Hartowieckim o godz. 8.00. Chętni do uczestnictwa proszeni są o zgłaszanie się do skarbnika koła do 03.02 do godz. 17.00.

Sławomir Kraszewski
Koło Lidzbark Welski
zdjęcia Marcin Majewski

Komentarze

Popularne posty