Mistrzostwa Okręgu - IV tura j. Zwórzno

Przedostatnie, 4 już zawody o „Puchar Pięciu Jezior” a jednocześnie Mistrzostwa Okręgu w wędkarstwie podlodowym odbyły się w niedzielę 14.02.2010r. na jeziorze Zwórzno. Zbiórka jak na poprzednich zawodach wyznaczona była na godz. 8.00. Temperatura była względnie dobra ok. – 4 st. C lecz lekko zacinający najpierw północny a później zachodni wietrzyk sprawiał, iż wydawało się, że jest znacznie chłodniej.

Sędziowie szybko i sprawnie wyznaczyli sektory oraz strefy neutralne i rozpoczęliśmy zapisy. Tym razem na starcie stanęło 44 wędkarzy z kół z Działdowa, Żuromina, Lidzbarka, Mławy, Strzegowa, Pułtuska i Ciechanowa. Jak zwykle zapisy, odprawa, rozdanie worków na ryby, numerków do oznaczania otworów do łowienia poszło sprawnie i ok. 8.45 rozpoczęliśmy zmagania. Warunki na łowiskach były jak przed tygodniem utrudnione, gruba warstwa śniegu, pod nią woda i dopiero warstwa lodu (łącznie nawet do 60 cm), ale zawodnicy świetnie sobie z tym utrudnieniem poradzili.

I tura.

W jej trakcie łowiono praktycznie tylko płotkę, choć sporadycznie trafiały się większe okonie oraz jazgarze. Wyniki zawodników były stosunkowo dobre w porównaniu z poprzednimi zawodami. Ryby żerowały na głębokości od 1,5 do 4 m. Pierwszą turę wygrał Marcin Majewski z Klubu Pełta Pułtusk z najlepszym tego dnia rezultatem 1 565 g, wyprzedzając Piotra Liszewskiego z Lidzbarka i Mirosława Świontkowskiego z Działdowa. Ogółem w I turze złowiono 12 550 g ryb.


II tura.

Wietrzyk jeszcze nieco mocniejszy. Po ponad godzinnej przerwie ok. 12.15 rozpoczęliśmy drugą dwugodzinną turę zawodów. Wyniki były podobne, acz minimalnie gorsze od wyników I tury złowiono 9 705 g ryb. Turę wygrał Waldemar Wenzelewski ze Strzegowa z rezultatem 860 g wyprzedzając Jana Szulca z Działdowa oraz Mirosława Świontkowskiego z Działdowa. Największymi rybami zawodów okazały się w dniu dzisiejszym okonie złowione przez Sławomira Stefańskiego z Ciechanowa (0,24 kg i 0,205kg) oraz (0,205kg) złowiony przez Roberta Krakowskiego także z Ciechanowa.

Po dokonaniu końcowego podsumowania okazało się podobnie jak przed tygodniem czołowe miejsca zajęli zawodnicy, którzy w obu turach połowili najrówniej. Wygrał jak i przed tygodniem Mirosław Świontkowski z Działdowa, który wyprzedził Waldemara Wenzelewskiego ze Strzegowa, a trzecie miejsce przypadło Marcinowi Majewskiemu z Klubu Pełta, który jest w dalszym ciągu liderem cyklu Pucharu Pięciu Jezior oraz Mistrzostw Okręgu. Pierwsza trójka otrzymała puchary i dyplomy.


Klasyfikacja końcowa zawodów na Zwórznie: tabela.

W klasyfikacji generalnej jak po każdych zawodach „ciągle trwa zamieszanie” i tak do końca jeszcze nic nie jest przesądzone zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej.

Klasyfikacja indywidualna po 4 zawodach (po 8 turach): tabela.

Klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco:

1. Działdowo (Dembski Marek, Bartosiak Zbigniew i Świontkowski Mirosław) – 355 pkt
2. Lidzbark (Gątkowski Marek, Liszewski Piotr i Młynarczuk Tomasz) – 362 pkt
3. Pełta Pułtusk (Majewski Marcin, Brzeziński Mirosław i Ignaczak Piotr) – 406 pkt
4. Żuromin (Piłat Marek, Berdycki Krzysztof i Bochenek Eugeniusz) – 446 pkt
5. Ciechanów (Talarowski Tomasz, Krakowski Robert i Stefański Jarosław) – 558 pkt
6. Strzegowo II (Wenzelewski Waldemar, Wróbel Sylwester i Wiśniewski Zenon) – 600 pkt
7. Pułtusk (Bajno Zbigniew, Skrzydlak Janusz i Nowakowski Andrzej) – 634 pkt
8. Bocja Strzegowo (Marcinkowski Krzysztof, Mrozowski Andrzej i Skibniewski Marek) – 772 pkt
9. Mława (Szczypiński Piotr, Jabłoński Jacek i Kuchciński Grzegorz) – 812 pkt
10. Bieżuń (Pączkowski Jarosław, Zajdziński Robert) – 1004 pkt
11. Opinogóra (Wójcicki Artur, Karpik Zbigniew i Laskowski Jan) – 1009 pkt

Zapraszamy na j. Zarybinek już za tydzień zbiórka 21.02.2010r. o godzinie 8.00. Będą to ostatnie w tym roku zawody z cyklu Puchar Pięciu Jezior i rozstrzygające ostatnie dwie tury Mistrzostw Okręgu.

Sławomir Kraszewski
Koło Lidzbark
Zdjęcia: Marcin Majewski

Komentarze

Popularne posty