Okręg I tura mistrzostw kobiet, juniorów, kadetów

Z uwagi na bardzo wysoki poziom wody na Narwi a tym samym i na kanałku w Pułtusku pierwszą turę Mistrzostw Okręgu Ciechanowskiego w wędkarstwie spławikowym kadetów, juniorów U – 18 i U – 22 oraz kobiet zorganizowano na j. Grądy nieopodal Lidzbarka. Zbiórka zawodników wyznaczona została na godz. 7.00 w niedzielę 23.05.2010r.
Aby wyznaczyć w miarę równe stanowiska dla danej kategorii wiekowej postanowiliśmy jako gospodarz i organizator tych zawodów akwen podzielić na dwa sektory odległe od siebie o kilkaset metrów. W jednym z nich łowili najmłodsi czyli kadeci oraz panie z regulaminowym odstępem pomiędzy tymi kategoriami wiekowymi. W drugim łowili juniorzy U – 18 i U – 22, także oddzieleni wolnym stanowiskiem.

Wiadomym jest że j. Grądy jest dość trudnym łowiskiem jeśli chodzi o przemieszczanie się ze sprzętem zawodników – dość znaczna odległość miejsca postoju samochodów od łowiska. Dlatego też najmłodsi i kobiety miały sektor usytuowany tuż przy samej drodze. Starsi chłopcy musieli sobie niestety poradzić z uciążliwym dojściem na łowisko. Nad prawidłowością przebiegu zawodów czuwał sędzia główny zawodów, mający do pomocy w każdym z sektorów sędziego sektorowego i po dwóch sędziów kontrolnych.
Do dzisiejszej rywalizacji przystąpiło w kategorii kadetów 9 zawodników, juniorów U – 18 – 12 zawodników, juniorów U – 22 – 4 zawodników zaś pań na zawody przybyło zaledwie dwie. Swoich przedstawicieli delegowały koła z Ciechanowa, Lubowidza, Pułtuska, Mławy, Strzegowa 2, Żuromina i Lidzbarka oraz z Klubu „Pełta” z Pułtuska.

Nasze koło w kategorii kadetów reprezentował Michał Ciesielski, zaś w kategorii U – 18 Krystian Kraszewski. Pogoda i warunki na jeziorze nam dopisały. Było bardzo ciepło (pod koniec zawodów ok. 20 st. C), słonecznie i wiał lekki zachodni wietrzyk.

Po niezbędnych formalnościach i odprawie zawodnicy niezwłocznie przystąpili do organizacji swoich wylosowanych stanowisk. Przygotowywali sobie niezbędny sprzęt i zanęty. O godz. 8.55 nastąpił sygnał do nęcenia , zaś o godz. 9.00 rozpoczęcie rywalizacji w turze trwającej 3 godz. Zawody rozegrane zostały zgodnie z najnowszym regulaminem. Poławiano jedynie rybki posiadające wymiar ochronny pomimo faktu, że zawody rozegrano na "żywej rybie".

Porażkę ponieśli wszyscy ci, którzy nastawili się na połów uklei, której zwykle można połowić tu sporo. Jednak nie dzisiaj. Ukleja, jakby zapadła się pod ziemię i można byłoby policzyć na palcach wszystkie złowione dzisiaj. Większość zawodników, która odniosła sukces w dzisiejszych zawodach łowiła za pomocą tyczek lub batów rybki z dna.

Dało się też zauważyć, że ryby nie bardzo chciały współpracować z zawodnikami tuż przy brzegu trzeba było ich szukać trochę dalej tyczką 11 m , batem minimum 7 m a najlepiej 8m lub jak łowiło kilku zawodników wędką z kołowrotkiem . Na haczyku nieodzowna była ochotka.

Nasze koło nie postawiło na ilość zawodników a raczej na jakość. Oczywiście żart. Jak wszystkie koła tak i my borykamy się z problemem napływu młodzieży i dzieci i „stać” nas było, mimo że byliśmy gospodarzami tych zawodów i mieliśmy niewielką odległość od łowiska na wystawienie jedynie dwóch zawodników. Jak się okazało „praca nad nimi” przez ostatnie dwa – trzy lata przynosi spodziewane efekty. Nasi chłopcy wypadli fantastycznie.

Wyniki I tury zawodów przedstawiają się następująco:

Kadeci

1. Michał Ciesielski – Lidzbark – 1520 g
2. Hubert Szymański – Żuromin – 1070 g
3. Mateusz Jeglicki - Mława – 980 g
4. Jakub Nowiński – Mława – 540 g
5. Aleks Kołakowski – Pułtusk – 225 g

Juniorzy U – 18

1. Krystian Kraszewski – Lidzbark – 4015 g
2. Patryk Struzik – Żuromin – 3070 g
3. Patryk Podliński – Mława – 2075 g
4. Mikołaj Krauze – Ciechanów – 1910 g
5. Mateusz Konopacki – Żuromin – 1890 g

Juniorzy U – 22

1. Damian Wenzelewski – Strzegowo 2 – 3250 g
2. Bartosz Kowalski – „Pełta” Pułtusk – 2140 g
3. Rafał Sadowski – Ciechanów – 1600 g
4. Kamil Dąbrowski – Pułtusk – 945 g

Kobiety

1. Patrycja Gołębiewska – Lubowidz – 910 g
2. Mariola Mrozowska – Strzegowo 2 – 815 g


Kolejna a zarazem ostatnia tura już za tydzień. Miejmy nadzieję że „ nasi chłopcy” utrzymają swoje lokaty i będą reprezentować nie tylko nasze koło, ale i okręg na Mistrzostwach Polski mających się odbyć w Opolu.

Na pozostałe zdjęcia zapraszamy do naszej galerii.

tekst: Sławomir Kraszewski
zdjęcia: Zbyszek Gołębiewski

Komentarze

Popularne posty