O Mistrzostwo Okręgu w spinningu

W dniu 27.06.2010r. odbyły się ostatnie w tym roku zawody z cyklu Grand Prix o Mistrzostwo Okręgu Ciechanowskiego w spinningu. Z racji wysokich lokat w cyklu w poprzednim roku nasze koło mogło wystawiać we wszystkich zawodach po 4 zawodników. Ostatnie zawody odbyły się nieopodal Pułtuska w m. Bindużka na rzece Narew.

Pobudka o 3 rano, temperatura rano +8 st. C, ale z każdą minutą przy pięknie świecącym słoneczku systematycznie rosła do ok. +24 st. C. Wyruszyliśmy w pełnym czteroosobowym składzie, z nadziejami na połowienie rybek przynajmniej jak w ubiegłym roku. Zawody rozegrane zostały w jednej pięciogodzinnej turze na "żywej rybie" a z wpisów w kartach startowych i po wynikach okazało się, że najczęściej poławianą rybą był okoń.


By wygrać - okonie, jak i w poprzednim roku nie dawały sukcesu. Pierwszy zawodnik z klasyfikacji tych zawodów mógł pochwalić się złowieniem dwóch szczupaków ponad 50–cio centymetrowych. W sumie na zawodach padło ich 4 i wszystkie w nienagannej kondycji i zdrowiu powróciły do rzeki. Podobnie było z pozostałymi złowionymi rybami: okoniami.

Zapewne z rybkami byłoby znacznie lepiej, gdyby nie jeszcze dość znaczny poziom wody w rzece, miejscami mocno utrudniający łowienie. W ostatniej odsłonie rywalizacji brało udział 21 seniorów oraz 6 juniorów. Wśród seniorów trzech nie złowiło ryb a wśród juniorów dwie osoby nie posiadały wpisów w karacie poławianych ryb.


My tym razem połowiliśmy wszyscy, choć najlepszym z nas tym razem okazał się Tomek łowiąc 50 cm szczupaka. Mi do szczęścia zabrakło niewiele, bo na niewielką przynętę polując na okonie uderzył mi szczupak. Zapewne słusznych rozmiarów bo mój kijek do 21 g wygiął się w pałąk i po kilku minutach holu obciął mi plecionkę niestety nie zaopatrzoną w przypon wolframowy. A już przygotowany był podbierak... a już witałem się z gąską… z kolegą z Mławy obserwującym hol oceniliśmy go na ok. 4 – 5 kg.
Wyniki końcowe rywalizacji na Narwi w Bindużce przedstawiają się następująco:

SENIORZY

1. Rosłoński Cezary – Nowe Miasto - 1800 pkt.
2. Szczypiński Piotr - Mława - 1200 pkt.
3. Jabłoński Jacek - Mława - 1060 pkt.
4. Łaszczewski Władysław - Ciechanów - 1020 pkt.
5. Wysocki Tomasz - Lidzbark - 750 pkt.
9.Sikora Jan - Lidzbark - 300 pkt.
12.Kraszewski Sławomir - Lidzbark - 280 pkt.
14.Stachowski Mieczysław – Lidzbark - 210 pkt.

JUNIORZY

1. Popin Mariusz – Nowe Miasto - 320 pkt.
2. Michalak Łukasz - Pułtusk - 240 pkt.
3. Popielarski Sebastian - Pułtusk - 110 pkt.

Jak się okazało Narew w okolicach Bindużki, gdzie po raz drugi rozgrywano zawody okręgowe, okazała się łaskawa dla niemal wszystkich biorących udział w rywalizacji. Dopełnieniem była bardzo dobra organizacja i przeprowadzenie zawodów przez Koło PZW w Pułtusku.

Po podsumowaniu zawodów przyszedł czas na obliczenie końcowej klasyfikacji cyklu Grand Prix. Jak się okazało tytuł Mistrza Okręgu zdobył kol. Cezary Rosłoński z Nowego Miasta - czego serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na Mistrzostwach Polski.

Kolejne miejsce zajął Piotr Szczypiński z Mławy a trzecie miejsce zajął Sławomir Kraszewski z Lidzbarka. W przyszłym roku w zawodach o mistrzostwo okręgu prawo startu będzie miało, podobnie jak w tym najlepszych sześciu zawodników z tego roku oraz trzyosobowe reprezentacje kół i klubów. Z naszego koła będziemy jeździć w pięcioosobowym składzie, gdyż dodatkowo na 5 miejscu cyklu uplasował się Janek Sikora.

Szczegółowe wyniki Grand Prix 2010 roku.

W całym cyklu zawodów sklasyfikowanych zostało 36 seniorów i 11 juniorów.

Jako ciekawostkę zamieszczam także wyniki Grand Prix Okręgu za trzy ostatnie lata.

Relacja z I tury Grand Prix Okręgu - Nowe Miasto i II tury Grand Prix Okręgu - Wkra seniorów i juniorów w spinningu w 2010 roku.

Na pozostałe zdjęcia z tych zawodów, których autorem jest Paweł Śniadała zapraszamy do galerii wędkarskiej.

Sławomir Kraszewski
Koło Lidzbark

Komentarze

Popularne posty