Spławikowe Mistrzostwa Okręgu Seniorów

W niedzielę 11 lipca wyznaczony został termin na II finałową turę Spławikowych Mistrzostw Okręgu Ciechanowskiego seniorów. Zawody rozegrane zostały na rzece Narwi na obrzeżach Pułtuska. Gospodarzem i ich organizatorem w imieniu Okręgu było Koło PZW Nr 1 w Pułtusku. Bardzo stabilna w ostatnich dniach pogoda wskazywać by mogła, że połowy mogą być udane.

Nic bardziej mylnego. Stabilna, choć bardzo męcząca nas nie przyzwyczajonych do takiej aury – żar z nieba, piekące słońce, pod koniec tury temperatura w cieniu to ok. 30 st. C a do tego ani „ grama” choćby delikatnego wiaterku. Sektor wyznaczony do łowienia dodatkowo znajdował się na otwartej przestrzeni, gdzie trudno znaleźć było choćby jedno drzewo. W tych okolicznościach pogodowych najwięcej „wycierpieli” Ci, którzy nie zabrali ze sobą parasoli, by stworzyć sobie choć trochę „sztucznego” cienia.

Na zbiórkę o godz. 6.00 stawiło się jedynie 17 zawodników z Żuromina, Bocji Strzegowo, Pułtuska, Lidzbarka, Strzegowa 2, Ciechanowa i Działdowa. Przy dość wysokiej frekwencji w pierwszej turze było dla nas dużym zaskoczeniem tak mała obecność w Pułtusku. Zwycięzca pierwszej tury i kilku zawodników będących na Grądach w czołówce nie pofatygowali się na turę finałową nad Narew. W pewnym stopniu było wiadomym, że wypacza to nieco całą rywalizację a także pozostawia pewien niesmak z postawy zawodników tak podchodzących do rywalizacji.

Po odprawie i losowaniu stanowisk zawodnicy ruszyli do przygotowywania sprzętu i wylosowanych stanowisk do zawodów. Stanowiska były dość równe. Głębokość łowiska to między 2 a 2,5m. Rzeka na sektorze płynęła dość równo a najczęściej poławianym zestawem był ze spławikiem 8 – 10g.

Ryby zaraz po sygnale na nęcenie pojawiły się w zanęcie. Przez pierwsze 15 – 20 min zawodów wszyscy mieli brani i wyciągali z wody płocie, drobne leszczyki i krąpie. Po ok. 20 min na wszystkich stanowiskach nastąpiła cisza. Brania ustały niemal całkowicie. Nie pomagało donęcanie ani kombinacje z gruntem czy zmianą przynęt. Niektórzy ratowali się próbując łowić ukleje, choć i te „mikroskopijnych” rozmiarów nie bardzo miały ochotę na „współpracę” z wędkarzami. Część zawodników jednak do końca, nie bawiąc się w ukleje, łowiła tyczkami. Brania były jednak bardzo rzadkie i do siatek trafiały bardzo przypadkowe rybki.

Nasi zawodnicy startowali ze zmiennym szczęściem, choć bez większych sukcesów. Uplasowali się w drugiej części klasyfikacji.

Wyniki II tury:

1. Kowalski Dariusz – Koło PZW Pułtusk – 2 440

2. Mrozowski Andrzej – Koło PZW Strzegowo 2 – 2 220

3. Hałas Mariusz – Koło Polam Pułtusk – 2 080

4. Pas Artur – Koło Polam Pułtusk – 2 020

5. Krakowski Piotr – Koło PZW Ciechanów – 1 820

6. Żebrowski Piotr - Ciechanów Miasto - 1380

7. Nowakowski Andrzej - Klub Pełta Pułtusk - 1360

8. Falkiewicz Aleksander - Żuromin - 1300

9. Majewski Marcin - Koło PZW Pułtusk - 1280

10. Kraszewski Sławomir – Koło PZW Lidzbark – 1 180

Przy siedzibie PZW koledzy z Pułtuska uraczyli nas wędlinami z grilla oraz napojami z lodówki. Wówczas mieli także czas na dokonanie obliczeń podsumowujących nasze zmagania okręgowe w spławiku.


Po podsumowaniu wyników okazało się, że tytuł Mistrza Okręgu zdobył kol. Andrzej Mrozowski ze Strzegowa 2 - czego serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na Mistrzostwach Polski.

Kolejne miejsce zajął Dariusz Kowalski z Pułtuska, a trzecie zajął Piotr Żebrowski z Ciechanowa.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Okręgu w spławiku seniorów:

1. Mrozowski Andrzej – Koło PZW Strzegowo 2 – 5 pkt.

2. Kowalski Dariusz – Koło PZW Pułtusk – 8 pkt.

3. Żebrowski Piotr – Koło PZW Ciechanów – 10 pkt.

4. Nowakowski Andrzej – Klub Pełta Pułtusk – 13 pkt.

5. Bartosiak Zbigniew – Koło PZW Działdowo – 15 pkt.

6. Weronik Jerzy – Koło PZW Działdowo – 17 pkt.

7. Krakowski Piotr – Koło PZW Ciechanów – 19 pkt.

8. Pas Artur – Koło Polam Pułtusk – 20 pkt

9. Falkiewicz Aleksander – Koło PZW Żuromin – 21 pkt.

10. Hałas Mariusz - Koło Polam Pułtusk – 24 pkt.

Dopełnieniem była bardzo dobra organizacja i przeprowadzenie zawodów przez Koło PZW w Pułtusku.

Relacja z I tury Spławikowych Mistrzostw Okręgu Seniorów rozegranych na jeziorze Grądy na stronie Koła z Lidzbarka.

Pozostałe zdjęcia z tych zawodów w galerii wędkarskiej.

Sławomir Kraszewski
Koło Lidzbark

Komentarze

Popularne posty