III Puchar Pułtuskiej Gazety Powiatowej

III Otwarte Towarzyskie Zawody Spinningowe o Puchar Pułtuskiej Gazety Powiatowej rozegrane zostały na rzece Narew w Pułtusku 24 października 2010. To już ostanie w tym roku zawody organizowane przez Koło nr 1. Na starcie III Pucharu Pułtuskiej Gazety Powiatowej w tym roku stanęło 18 zawodników. Jak na ostatnio panującą pogodę było stosunkowo ciepło 12 stopni na plusie. Łowiskiem było miejski odcinek rzeki Narew.

Dominującą metodą był ultralekki spinning i malutkie twisterki na główkach jigowych i troku bocznym. Na okonia został ustalony wymiar ochronny 20 cm. W trakcie zawodów złowiono sporo niewymiarowych okonków, padło kilka małych szczupaczków i niewymiarowych boleni, które atakowały małe twisterki podczas opadu.

Największą rybą zawodów okazał się 52 cm boleń złowiony przez Artura Paryska już na początku zawodów. Boleń zaatakował malutkiego twisterka na troku bocznym podczas wyciągania zestawu z wody. Złowiony później wymiarowy okonek, pozwoliły Arturowi na wygranie całych zawodów.

Ryby do wagi przyniosło 8 zawodników, przeważały ledwie przekraczające wymiar ochronny okonki. Największego okonia 29 cm złowił Artur Salamon.

Najlepsi wędkarze na zakończenie zawodów otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Zawodników dekorowali Tadeusz Nalewajk Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz przedstawiciele Pułtuskiej Gazety Powiatowej sponsora zawodów.


Wyniki zawodów:

1. Artur Parysek - 970
2. Robert Kruszewski - 410
3. Artur Salamon - 390
4. Bartosz Stańkowski - 140
5. Łukasz Michalak - 90
6. Maksymilian Michalak - 70

Na pozostałe zdjęcia z III Pucharu Pułtuskiej Gazety Powiatowej zapraszam do galerii wędkarskiej.

Komentarze

Popularne posty