Mistrzostwa Okręgu kadetów, juniorów i kobiet

Nie da się ukryć, że po I turze Mistrzostw Okręgu Ciechanów w wędkarstwie spławikowym kadetów i juniorów, liczyliśmy na nieco więcej. Pierwsze zawody na j. Grądy pomimo nieco niesprzyjających warunków zaowocował jednak znaczną ilością złowionych przez zawodników ryb. Przez co wyniki w poszczególnych kategoriach były bardzo zbliżone i gramy decydowały o zajętej lokacie.

Michał zajmował 8 w kategorii juniorów, zaś Krystian w tej samej kategorii plasował się na podium na 2 miejscu. Nasz nowicjusz Filip po dobrym występie zajmował wysoką 5 pozycję wśród kadetów. Jednak w wędkarstwie, tym bardziej spławikowym bardzo wiele zależy od szczęścia. Przede wszystkim szczęścia w losowaniu stanowiska. Ważne jest także to by choć trochę rybki chciały współpracować z zawodnikami.

O tym boleśnie przekonali się niemal wszyscy zawodnicy finałowej tury mistrzostw. Nasi zawodnicy dali z siebie maksimum i stanęli na wysokości swoich możliwości. Z łowiska na jakim im przyszło dzisiaj łowić, „wycisnęli” ile się dało, choć zabrakło nieco szczęścia w poszukiwaniu chętnych do brania rybek. Ale po kolei…

Przygotowania

W sobotę zestawy do niedzielnego boju były już przygotowane. Sprzęt już posegregowany i spakowany do wyjazdu. Zostało do przygotowania to co wydaje się najważniejsze – zanęta. Chyba najbardziej pracochłonna czynność tuż przed zawodami. Tym bardziej, że zawody odbywają się na wodzie dość płytkiej z dnem lekko mulistym, gdzie złe dobranie składników, przede wszystkim glin, może zniweczyć szansę na osiągnięcie sukcesu. Chłopcy wspólnie pracowali nad zanętą. Wymieszali zanętę z dodatkami i atraktorami, po czym ją odpowiednio nawilżyli i kilkakrotnie przetarli przez sito. Później przyszła pora na glinę. Trzy jej rodzaje w odpowiednich proporcjach trzeba było wymieszać ze sobą i także przetrzeć. Następnie mieszanie zanęty z gliną i powtórne przecieranie całości.

Zawody

II tura Mistrzostw Okręgu Ciechanowskiego w wędkarstwie spławikowym kadetów, juniorów U – 18 i kobiet rozegrana została na zalewie rz. Sona w Nowym Mieście. Od rana szło nam jakoś pod górkę. Zbiórkę wyznaczono na godz. 7.00. Pobudka o 4.00 i po szybkim śniadaniu przejazd po Prezesa i Filipa. I tu pierwsza niespodzianka. Filip jeszcze słodko śpi. Postawiony alarmowo na nogi pakuje się a my w tym czasie zabrać Michała. Powrót po Filipa pakowanie jego sprzętu i ok. 5.10 wyjeżdżamy z Lidzbarka. Na miejscu jesteśmy tuż przed 7.00. Dojeżdżamy na łowisko, odprawa z sędzią głównym, losowanie i przemieszczenie całego sprzętu do wylosowanych stanowisk.Pogoda wydaje się sprzyjać połowom. Było ciepło ok.15 st. C pod koniec tury, niebo zasnute ciężko wiszącymi chmurami i leciutki wiaterek nie przeszkadzający w łowieniu. Teraz czas na przygotowanie stanowiska, sprzętu, zanęty do której trzeba jeszcze „dorzucić robactwa” i ulepić kule. Michał wylosował stanowisko bardzo blisko Krystiana, więc szybciutko wyładowali swój sprzęt z samochodu i czekali na możliwość wejścia na stanowiska. Filip znajdował się również niedaleko, choć w sektorze kadetów.

Podczas rozkładania sprzętu kolejna „niespodzianka”. Po naprawie jednego z elementów tyczki nie został on dołożony do zestawu, nie został zabrany z domu i… Krystianowi pozostało łowienie jedynie batem z cięższym niestety zestawem.

Po dość sprawnym przygotowaniu się zawodników o godz. 9.00 można było rozpocząć łowienie. I tu kolejne zdziwienie. Mijają minuty, później dziesiątki minut przechodzące w godziny a brań jak na lekarstwo. Poszukiwania uklei także nie przynosi efektów. Totalna klapa z rybami. Przez całą turę łowiono w zasadzie przypadkowe ryby. Jedynie zwycięzca tej tury i całych mistrzostw w kategorii kadetów Miłosz Truszczyński z Koła PZW w Lubowidzu łowił dość regularnie i skutecznie przez całą turę płocie. Pozostali zawodnicy uciekali się do różnych metod i sposobów kuszenia ryb, jednak raczej z marnym skutkiem. Pod koniec nad losem zawodników „zapłakało niebo” i zaczęło padać.

Wyniki

„Najrybniejszy” okazał sektor kadetów. Wszyscy w nim łowiący połowili ryby. Najlepsi byli ci, którzy łowili tyczką lub batem z dna. Do ich siatek trafiały płocie oraz jazgarze. Wyniki w sektorze juniorów były o wiele gorsze od kadetów. Był także zawodnik z „zerem”. W tym sektorze również „królowała” płoć i jazgarze, choć trafił się także jaź.Wyniki II tury zawodów przedstawiały się następująco w poszczególnych kategoriach:

KADECI U - 14

1. Truszczyński Miłosz – Koło PZW Lubowidz – 1520 g
2. Krupiński Mateusz – Koło PZW Pułtusk – 825 g
3. Kasiak Arkadiusz – Koło PZW Nowe Miasto – 435 g
6. Pawelski Filip – Koło PZW Lidzbark – 115 g

JUNIORZY U – 18

1. Pagórski Jakub – Koło PZW Mława – 535 g
2. Krauze Mikołaj – Koło PZW Ciechanów – 320 g
3. Olczak Mateusz – Koło PZW Nowe Miasto – 230 g
6. Kraszewski Krystian – Koło PZW Lidzbark – 80 g
7. Ciesielski Michał - Koło PZW Lidzbark – 70 g

KOBIETY

1. Malikowska Klaudia - Koło PZW Mława – 325 g
2. Mariola Mrozowska – Koło PZW Strzegowo 2 – 260 g
3. Gołębiewska Patrycja - Koło PZW Lubowidz – 15 g

Po podsumowaniu wyników obu tur Dyrektor Okręgu Pan Adam Gierej w strugach rzęsistego deszczu mógł uhonorować najlepszych w danych kategoriach pięknymi pucharami.

Wyniki końcowe Mistrzostw Okręgu w wędkarstwie spławikowym:

KADECI U - 14

1. Truszczyński Miłosz – Koło PZW Lubowidz
2. Kasiak Arkadiusz – Koło PZW Nowe Miasto
3. Kwiatkowski Damian - Koło PZW Ciechanów
6. Pawelski Filip – Koło PZW Lidzbark

JUNIORZY U – 18

1. Krauze Mikołaj – Koło PZW Ciechanów
2. Pagórski Jakub – Koło PZW Mława
3. Kraszewski Krystian – Koło PZW Lidzbark
9. Ciesielski Michał - Koło PZW Lidzbark

KOBIETY

1. Mariola Mrozowska – Koło PZW Strzegowo 2
2. Malikowska Klaudia - Koło PZW Mława
3. Gołębiewska Patrycja - Koło PZW Lubowidz

Szczegółowe wyniki poszczególnych kategorii: kobiety, kadeci, juniorzy.

Na zakończenie wielkie gratulacje wszystkim uczestnikom obu tur mistrzostw, życząc im kolejnych sukcesów wędkarskich w kolejnych latach ich startów. Zwycięzcom poszczególnych kategorii szczególne gratulacje i pomyślności w starcie podczas Mistrzostw Polski. Mam nadzieję, że godnie zaprezentują swoje koła i nasz okręg na arenie ogólnopolskiej.

Sławomir Kraszewski
Koło Lidzbark

Komentarze

  1. przemozlwsi@wp.pl17 maja 2011 13:06

    Witam. Zapraszam do wzięcia udziału w sondzie która znajduje się na stronie PZW ŻUROMIN na temat mistrzostw okręgu seniorów w wędkarstwie spławikowym. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty