II zawody gruntowe na Gaiku

W tydzień po pierwszych zawodach gruntowych na Gaiku ponownie spotkali się miłośnicy "drgającej szczytówki" aby rywalizować w II zawodach gruntowych. Organizatorem zawodów było Koło PZW Nr 1 z Pułtuska, a miejscem zawodów urokliwy i zazwyczaj przyjazny wędkarzom miejski odcinek rzeki Narew. Na starcie stanęło 17 wędkarzy (w tym jedna kobieta). Również tym razem podczas zawodów była piękna, słoneczna, upalna pogoda.

Podczas rozegranych tydzień wcześniej zawodach ryby nie żerowały, ale trafił się jeden bardzo ładny ponad 3 kg leszcz, a drugi zawodnik złowił ponad 1,5 kg płotek i krąpi. Tym razem było z rybami jeszcze gorzej, do wygrania wystarczyło złowić niewiele ponad 0,5 kg rybek.


Wygląda na to, że o tej porze roku ten odcinek rzeki nie jest najlepszym miejscem do rozgrywania zawodów. Tu o tej porze roku nie ma ryb. Potwierdzają to też codzienne obserwacje na tym fragmencie rzeki: dość licznie oblegany przez wędkarzy we wcześniejszych miesiącach od jakiegoś czasu świeci pustkami i odwiedza go mała liczba wędkujących.

Zwycięzcą zawodów został kol. Krzysztof Kwiatkowski. Po zawodach wszyscy spotkali się przy grillu na terenie PZW. Na wszystkich uczestników czekały gorące dania z grilla a na zwycięzców zawodów nagrody rzeczowe.Wyniki zawodów:

1. Kwiatkowski Krzysztof - 560 pkt.
2. Hałas Mariusz - 465 pkt.
3. Szczesik Marek - 370 pkt.
4. Lasocki Andrzej - 210 pkt.
5. Bajno Zbigniew - 165 pkt.
6. Rudnicki Piotr - 105 pkt.
7. Nowicki Sławomir - 25 pkt.

Na pozostałe zdjęcia z tych zawodów zapraszam do galerii wędkarskiej.

Komentarze

  1. szkoda, że dopiero po tygodniu została opublikowana relacja. może gdybym przeczytał ją wcześniej to nie wybrałbym się na ryby, na których i tak nic nie złowiłem. oczywiście żartuję ;) sezon gruntowy na Narwi chyba dobiegł końca. szkoda, że przez paskudną pogodę jaka miała miejsce w lipcu i sierpniu tak rzadko było mi dane zagościć nad Narwią.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty