Mistrzostwa Koła w wędkarstwie podlodowym

12 lutego 2012 roku rozegrane zostały pierwsze w tym roku zawody organizowane przez Koło PZW Nr 1 z Pułtuska. Piękna słoneczna pogoda przy kilkustopniowym mrozie oraz gruba pokrywa lodowa stanowiły wyśmienite warunki do rozegrania Mistrzostw Koła w wędkarstwie podlodowym. Dziwię się, że przy tych warunkach pogodowych, bliskim łowisku w mistrzostwach wystartowało tylko 13 wędkarzy. To bardzo mała ilość zwłaszcza jak weźmie się pod uwagę, że Koło liczy ok. 1000 członków.

Rozegrane zostały od razu dwie tury, nie było też podziału na kategorie wiekowe. Oprócz małej ilości startujących wędkarzy to i ryby nie brały zupełnie, 13 rywalizujących przez całe 2 tury wędkarzy nie złowiło łącznie nawet 1 kg ryb. Zawodnicy łowili najczęściej kilkucentymetrowe leszczyki i trafiały się pojedyncze wymiarowe okonie. Mistrzem Koła w wędkarstwie podlodowym został Janusz Skrzydlak, który zwyciężył w obu turach.

Wyniki Mistrzostw Koła Nr 1:

1. Janusz Skrzydlak - 2 pkt.
2. Piotr Dubliński - 6 pkt.
3. Paweł Sitarski - 7 pkt.

Mistrz Koła ma zagwarantowany udział w przyszłorocznych mistrzostwach Okręgu Ciechanowskiego. Gratuluje zwycięzcy wytrwałości i cierpliwości w dłubaniu malutkich rybek, tej wytrwałości i cierpliwości nie wszystkim startującym w tych zawodach wystarczyło i szybko się poddawali. Chyba jednak najlepszym miejscem do rozegrania tych zawodów byłaby żwirownia w Gnojnie, w samym Pułtusku brakuje dobrych łowisk do rozgrywania zawodów podlodowych.Na pozostałe zdjęcia z tych zawodów zapraszam do galerii wędkarskiej.

Komentarze

Popularne posty