I tura Mistrzostw Koła Kadetów i Juniorów

29 kwietnia na wyrobisku pożwirowym w Grabówcu pod Pułtuskiem rozegrana została I tura zawodów spławikowych o Mistrzostwo Koła Nr 1 z Pułtuska kadetów, juniorów (2 kategorie) i kobiet. Niestety żadna kobieta wędkarka nie stanęła do rywalizacji.

Ja nie pamiętam takiej sytuacji aby mistrzostwa kobiet nie zostały w naszym Kole rozegrane z powodu braku startujących zawodniczek. Dwie młode wędkarki startowały w kategorii kadetów, ale czy to przełoży się na późniejsze starty w seniorach?

Frekwencja na tych zawodach była niska: brak kobiet, tylko jeden junior w kategorii do lat 18 i dwóch w kategorii juniorów starszych do lat 23. Trzeba to otwarcie powiedzieć, że sport wędkarski w naszym, wcale nie małym Kole podupada. Frekwencja wśród seniorów też od kilku lat jest niska, zastanawiam się czy w tym roku, na Mistrzostwach Koła, będzie chociaż obsada całego podium.

Zawody rozegrane zostały przy upalnej, wręcz letniej pogodzie, temperatura w słońcu pewnie przekraczała 30 stopni, jedynie lekki wiaterek studził trochę rozpalone rywalizacją i słońcem głowy zawodników. Łowiono głównie drobne płotki i ukleje, trafiały się też małe okonki. Prawie wszyscy startujący złowili jakąś rybkę. Ze wszystkich startujących najlepiej i najrówniej łowił startujący w kategorii juniorów do lat 18 Mateusz Krupski, który złowił prawie 2,6kg ryb. To na tym łowisku bardzo przyzwoity wynik.
Wyniki I tury Mistrzostw Koła juniorów i kadetów:

Kadeci

1. Nowakowska Wiktoria – 560
2. Romanowski Daniel – 385
3. Bajno Dominika – 70
4. Barański Patryk -60
5. Teklinski Paweł – 30
6. Tośka Mateusz – 25

Juniorzy u-18

1. Krupski Mateusz – 2595

Juniorzy u -23

1. Kościuk Piotr – 185
2. Kisielewski Arnold - 25Na pozostałe zdjęcia z tych zawodów zapraszamy do naszej galerii wędkarskiej.

Druga tura odbędzie się w dniu 6 maja 2012 na Kanale A w Pułtusku. Zbiórka zawodników o godzinie 8.00 przy kładce technologicznej.

Komentarze

Popularne posty