II tura Mistrzostw Kadetów i Juniorów 2012

6 maja na miejskim kanale odbyła się II i zarazem ostatnia tura Mistrzostw Koła Kadetów i Juniorów. Pozycji z pierwszej tury bronili prowadzący po niej wśród kadetów: Wiktoria Nowakowska i juniorzy Mateusz Krupski i Piotr Kościuk. Na starcie stanęło 6 kadetów, 4 juniorów do lat 18 i tylko 2 juniorów do lat 23. Młodzi wędkarze łowili drobne ryby: płotki, krąpie i ukleje.

Ryby może nie brały zbyt dobrze, ale 99% młodym wędkarzom udało się złowić chociaż jedną uklejkę. Najlepsze wyniki osiągnęli kadeci, a najgorsze juniorzy do 23 lat, łowiący na stanowiskach zamykających. Gorsze wyniki, w sektorach gdzie łowili starsi juniorzy, padają już od ubiegłego roku na wszystkich zawodach rozgrywanych na tym łowisku.


Wyrównana walka trwała do ostatnich minut zawodów, prowadzącym po I turze młodym zawodnikom w poszczególnych kategoriach udało się obronić swoje pozycje.

Wyniki końcowe Mistrzostw Koła Nr 1 Pułtusk Kadetów i Juniorów

Kadeci

1. Nowakowska Wiktoria
2. Bajno Dominika
3. Romanowski Daniel

Juniorzy do lat 18

1. Krupski Mateusz
2. Wawreczko Mateusz
3. Nalewajk Dariusz

Juniorzy do lat 23

1. Kościuk Piotr
2. Kisielewski Arnold

Podsumowując tegoroczne mistrzostwa Koła w tych kategoriach wiekowych, należy podkreślić, że utrzymuje się niska frekwencja, już drugi rok z rzędu nie zostały rozegrane zawody w kategorii kobiet, stosunkowo najlepiej jest wśród kadetów, których startuje najwięcej. Pozytywne jest też, że młodzi wędkarze po przejściu do kategorii wyżej dalej startują i odnoszą sukcesy tak jak Mateusz Krupski, medalista z zeszłego roku wśród kadetów, teraz wygrał wśród juniorów do lat 18.Równy poziom utrzymuje od lat Piotr Kościuk, który zwyciężył wśród juniorów do lat 18 w 2009 roku, w tym roku obronił tytuł zdobyty w ubiegłym sezonie w juniorach do lat 23.

Niezwykłego wyników wśród kadetów dokonała Wiktoria Nowakowska, która zwyciężyła po raz trzeci z rzędu. Wygrała wśród kadetów w 2010, 2011 i tym roku.

Gratuluję wszystkim startującym młodym adeptom wędkarstwa i życzę sukcesów w przyszłych latach. Martwi tylko brak, już drugi rok z rzędu, startujących Pań. Czy przyjdzie nam czekać kilka lat gdy dorośnie Wiktoria, aby pojawiła się znowu na mistrzostwach kobiet w naszym Kole jakaś zawodniczka?

Na pozostałe zdjęcia z tych zawodów zapraszamy do galerii wędkarskiej.

Komentarze

Popularne posty