Puchar Burmistrza 2012

Na inaugurację sezonu spinningowego 1 maja rozegrane zostały otwarte zawody spinningowe o Puchar Burmistrza Miasta Pułtusk. Terenem zawodów był miejski odcinek rzeki Narew. Na zbiórce o godzinie 7.00 stawiło się 24 seniorów i 7 juniorów.

Od samego rana aż do końca zawodów była upalna słoneczna pogoda, wręcz wymarzona do wypoczynku nad wodą, ale nie wpłynęła korzystnie na brania drapieżników. Poziom wody mimo, że od kilku dni się obniża jest jeszcze wysoki, większość główek jest jeszcze kompletnie zalana i dostęp do nich możliwy jest tylko w woderach.

Ponad 30 wędkarzy ambitnie, przy temperaturze dochodzącej prawie do 30 stopni Celsjusza, próbowała skusić do brania narwiańskie drapieżniki. W rękach zawodników dominowały delikatne wklejani z dyndającymi na końcu "paprochami", tylko nieliczni nastawiali się wyłącznie na szczupaka czy bolenia.

Upalna pogoda nie sprzyjała jednak dobremu żerowaniu ryb, zawodnicy łowili głównie niewymiarowe okonki i szczupaki, mimo ambitnych prób i sprawdzonych przynęt nie udało się również skusić do brania ani jednego bolenia. Nie wszyscy też wytrzymali w upale do końca zawodów i wcześniej rezygnowali z rywalizacji. Do wagi ryby przyniosło tylko 2 juniorów i 6 seniorów, 23 wędkarzy nie złowili ryby, która by spełniała wymogi regulaminu amatorskiego połowu ryb. Niewielka ilość złowionych okoni i ich niezbyt imponujące rozmiary spowodowały, że do wygrania zawodów zarówno wśród seniorów jak i juniorów wystarczyło złowić ledwo wymiarowego szczupaka.

Po zakończeniu rywalizacji wszyscy spotkali się na terenie PZW, gdzie na wszystkich czekały dania z grilla i napoje. Nagrodą dla najlepszych za kilkugodzinną rywalizację był nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora zawodów Burmistrza Miasta Pułtusk.

Nagrody zawodnikom wręczali sam Burmistrz Miasta Pułtusk Pan Wojciech Dębski i Wiceminister Pan Tadeusz Nalewajk.

Wyniki końcowe zawodów:

Juniorzy:

1. Hubert Tryc - 850
2. Michalak Mateusz - 70

Seniorzy:

1. Paweł Michalak - 1100
2. Piotr Kaźmierczak - 490
3. Artur Salamon - 290
4. Artur Parysek - 260
5. Robert Kruszewski - 190
6. Zbigniew Guzek - 90

Zawody zostały sprawnie przeprowadzone przez Zarząd Koła Nr 1 w Pułtusku.Na pozostałe zdjęcia z tych zawodów zapraszamy do naszej galerii wędkarskiej.

Komentarze

Popularne posty