II Tura Spławikowych Mistrzostw Okręgu 2012

W niedzielę 17 czerwca 2012r odbyła się druga tura Spławikowych Zawodów Wędkarskich o Mistrzostwo Okręgu Ciechanowskiego w kategorii seniorów. Niestety na drugiej turze zawodów pojawiło się 9 zawodników mniej niż w turze pierwszej (wyniki pierwszej tury). Takie podejście do tak ważnych zawodów jest zwykłym lekceważeniem całej imprezy łącznie z biorącymi w niej udział zawodnikami, niejednokrotnie dobrymi kolegami.

Potrafi również często skutecznie wypaczyć wynik całych zawodów. Na szczęście organizatorom udało się temu skutecznie zapobiec poprzez utworzenie w drugiej turze zawodów trzech sektorów, a nie jak to miało miejsce w pierwszej turze zawodów czterech sektorów, zachowując bardzo zbliżoną ilość zawodników w sektorach.

Kanał w Pułtusku o tej porze roku nie należy do najłatwiejszych łowisk, a mogli się o tym przekonać na własnej skórze niektórzy zawodnicy. Na podjęcie właściwej decyzji co i na jaką wędkę będzie łowione nie można było w tym wypadku zwlekać zbyt długo. Tym razem poławianymi rybami były przede wszystkim ukleje dające zwycięstwo w sektorze A i C, oraz płotki wspomagane uklejami dające zwycięstwo w sektorze B.Sektor A był najwęższym odcinkiem kanału w tych zawodach. Tu w zupełności wystarczała 10 metrowa tyczka, lub krótsza. Jednak rybami, które dawały przyzwoity wynik na tych zawodach i w tym sektorze były przede wszystkim ukleje. To właśnie w tym sektorze została złowiona przez kolegę Brzozowskiego Ryszarda z koła Nowe Miasto największa waga ryb w zawodach prawie 3 kg. Tylko w tym sektorze udało się kilku zawodnikom przekroczyć wagę 2 kg. Kto próbował łowić w tym sektorze płotki na tyczkę nawet będąc konsekwentnym w swych działaniach został skazany na porażkę.

Sektor B przynajmniej jego pierwsze stanowiska są od kilku lat najgorszym odcinkiem kanału. Płyto bez jakichkolwiek drzew, skutecznie skazują zawodnika na porażkę. Tam właśnie łowił Majewski Marcin, który mimo przeciwności losu obronił się zajmując drugie miejsce w sektorze B, przed Wójtowiczem Łukaszem z Pułtuska zwycięzca sektora B, łowiącym zaledwie dwa stanowiska dalej. Kilku zawodników w tym sektorze nastawiło się na połów tyczką i batem innych ryb niż ukleja. Niestety nielicznym dane było połowić.Sektor C, tu również próbowano łowić różne ryby różnymi metodami. Niestety nie wszystkim wiodło się najlepiej. Wyniki zwycięzców sektora C nie były imponujące tak samo jak w sektorze B przekraczając zaledwie 1700 punktów. Sektor C wygrał Dariusz Kowalski z Pułtuska łowiący ukleje, wyprzedzając nieznacznie Zbigniewa Truszczyńskiego z koła Lubowidz łowiącego konsekwentnie przez całe zawody tyczką.

Ostatecznie w całych zawodach zwycięzcą został: Brzozowski Ryszard z Nowego Miasta przed Marcinem Majewskim z Pułtuska i Zbigniewem Truszczyńskim z Lubowidza.

Całej trójce jeszcze raz serdecznie gratuluje, a zwycięzcy zawodów życzę co najmniej zajęcia takiego miejsca na Mistrzostwach Polski jak nasz kadet w tym roku. Na pozostałe zdjęcia z tych zawodów zapraszam do galerii wędkarskiej.

Tekst i zdjęcia Artur Pas

Komentarze

Popularne posty