Mistrzostwa Okręgu Ciechanowskiego w Wędkarstwie Podlodowym - I tura

W dniu 10.02.2013 r. na jeziorze Hartowieckim rozpoczęliśmy zmagania o Indywidualne Mistrzostwo Okręgu w Wędkarstwie Podlodowym, a także o przyszłoroczną kadrę okręgu i reprezentantów na Mistrzostwa Polski. Zawody, jak co roku, stanowić będą cykl Grand Prix. Mamy jeszcze do rozegrania finałową turę, a w zasadzie dwie na j. Zarybinek.

Było dzisiaj z kim walczyć. Ubiegłoroczny Mistrz Polski, tegoroczni drużynowi V – Ce Mistrzowie Polski, wyłoniona w ubiegłym roku kadra okręgu i najlepsi zawodnicy kół naszego okręgu. Na starcie stanęło 37 zawodników. Cieszy fakt pojawienia się na zawodach reprezentantów 3 kół, które w poprzednich latach nie uczestniczyły w walce o laury mistrzowskie.

Pogoda w ostatnich dniach nieco „nadszarpnęła” grubość lodu. Mimo to na j. Hartowieckim była wymagana regulaminem pokrywa lodowa. Sędzia główny – Prezes Andrzej Marchlewicz - mógł z „czystym sumieniem” po godz. 8.00 rozpocząć zmagania. Pogoda nam bardzo dopisała. Było pochmurnie a temperatura oscylowała w granicach 0. Na całe szczęście nie wiało.

Zawody rozegraliśmy w dwóch dwugodzinnych turach według najnowszego regulaminu.

Wyniki ?? Jak to Hartowiec sporo małej, drobnej, w porywach do średniej płoci. Trafiło się też zawodnikom kilka jazgarzy i okoni. Bonusy to krąpiki i leszczyki. Pierwsza tura była znacznie lepsza, gdyż złowiliśmy łącznie 39,725 kg ryb. W drugiej nico gorzej, choć i tak niemal wszyscy mieli zabawę w szybkościowym odławianiu niewielkich płoci. W drugiej turze sędziowie w sumie zważyli 29,570 kg ryb.

Wyniki dzisiejszych zawodów przedstawiały się następująco:

1. Szostkowski Jerzy 6 pkt. (4080 g)
2. Sławomir Kraszewski 6 pkt. (3920 g)
3. Marcin Majewski 8 pkt.

Finałowe zawody w wędkarstwie podlodowym, o ile aura i grubość lodu nam pozwoli, z cyklu Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Okręgu zostanie rozegrana na j. Zarybinek. Zawody te odbędą się w dniu 17.02.2013r. (niedziela). Zbiórka zawodników nad jeziorem w dniu zawodów o godz. 7.00.

Na koniec wielkie podziękowania. Nie chciałbym, by nie zapeszać, ale też i dlatego że moje Koło organizowało te zawody. Nie wypada mi więc oceniać pracę sędziów i obsługi zawodów. Ale ze swojej strony, jak i myślę wszystkich zawodników, należą się wielkie słowa podziękowania sędziom i tym wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do organizacji tych zawodów. Wielki szacun za wielką robotę.
Wyniki zawodów: I tura, II tura, końcowe po podsumowaniu obu tur.

Autorami zdjęć są : Tomasz Sokołowski i Krzysztof Kościński "Arbuz".

Sławomir Kraszewski
Koło Lidzbark Welski

Komentarze

Popularne posty