Towarzyskie zawody "Pożegnanie sezonu" 2013

W dniu 10.11.2013 r. o godz. 7.30 nad j. Grądy godnie pożegnaliśmy tegoroczny sezon spinningowy w naszym kole. Jak co roku organizowaliśmy towarzyskie zawody „Pożegnanie sezonu”, tym razem 2013r. Na te zawody, jak i w poprzednich latach, stawiła się znaczna rzesza spinningowych zapaleńców nie tylko z naszego koła, ale i innych kół Okręgu PZW Ciechanów z Działdowa, Ciechanowa, Mławy, Lubowidza, Opinogóry, Żuromina a także z Warszawy.

Zabrakło kilku „stałych bywalców” tych zawodów, ale złożyło się pewnie na to kilka powodów, między innymi i to, że nieopodal Nowego Miasta Lubawskiego także odbywały się zawody spinningowe. Mimo to na zbiórce stawiło się 28 najbardziej zahartowanych w bojach spinningistów a Ci którzy nie dotarli, niech żałują.

Przy dość korzystnej wędkarsko pogodzie zawodnikom przyszło rywalizować w jednej 5 godzinnej turze z dodatkowym czasem na dojście i powrót z łowiska. Na zbiórce powitał nas słoneczny poranek przy temperaturze ok. 2 - 3 st. C. Z każdą minutą robiło się cieplej a słoneczko szybko ogrzewało powietrze i pod koniec zawodów temperatura była już bardzo przyzwoita, bo ok. 8 – 10 st. C. Było praktycznie bezwietrznie.


Pogoda iście marzenie jak na tę porę roku a rybki w tych okolicznościach pogodowych powinny także być ochocze do współpracy z wędkującymi. Wszyscy byliśmy nastrojeni bardzo pozytywnie i każdy liczył na owocne łowy, chcąc na koniec sezonu odnieść kolejny sukces. I w sumie nie zawiedliśmy się. Pozytywnie zaskoczyły nas okonie. Nie było ich bez liku, ale wszystkie piękne a kilka ponad 30 – to cm. Największego złowił kol. Piotr Zbrzyzny z Koła PZW w Działdowie – 35,3 cm.

Kolejny pozytyw to szczupaki. Sędziowie zmierzyli i wypuścili z powrotem do jeziora ich 9 sztuk, a łowcą największego był kol. Andrzej Liszewski z naszego Koła. Sporo było też obcinek szczupakowych na paprochy czy boczny trok. Zawiodły nieco sandacze, choć kilka brań łowiący „zaliczyli” i albo rybek nie przycięli, albo nie doholowali. No cóż, sandacz na Grądach słońca nie lubi. Połowie uczestników zawodów udało się złowić rybę klasyfikowaną w zawodach a szczupak poparty okoniem dawał dzisiaj dopiero 10 miejsce w klasyfikacji końcowej.


Po gorącym posiłku i podsumowaniu wyników Prezes Koła PZW w Lidzbarku kol. Andrzej Marchlewicz trzech najlepszych zawodników uhonorował pucharami, dyplomami i nagrodził nagrodami pieniężnymi. Między pozostałych uczestników dzisiejszych zmagań rozdano także nagrody rzeczowe w postaci drobnego sprzętu wędkarskiego i przynęt spinningowych.

Na koniec chciałbym w imieniu swoim, ale mam nadzieję także i wszystkich uczestników, podziękować naszym sędziom - Andrzejowi Marchlewiczowi i Karolowi – którzy przy niezbyt wysokiej temperaturze, pływali łodzią, nie płosząc nam rybek i mierząc złowione przez szczęśliwców okazy i wypuszczali je całe i zdrowe do jeziora - wielkie podziękowania.
Gratulacje dla zwycięzców i mamy nadzieję rywalizować w tak sympatycznej atmosferze i doborowym towarzystwie w przyszłym roku

Wyniki zawodów spinningowych „Pożegnanie sezonu 2013r.” przedstawiały się następująco:

1. Andrzej Liszewski – Lidzbark – 1 540 pkt.
2. Artur Cybulski – Lidzbark – 1 490 pkt.
3. Marek Gątkowski – Lidzbark – 1 300 pkt.
4. Marcin Jasiński - Lubowidz – 1 250 pkt. - dłuższa ryba
5. Krzysztof Oryl – Lubowidz – 1 250 pkt.
6. Piotr Zbrzyzny – Działdowo – 1160 pkt.
7. Adrian Wiśniewski – Działdowo – 1 100 pkt.
8. Roman Szymański – Lidzbark – 880 pkt.
9. Dawid Karbowski – Lidzbark – 850 pkt.
10. Krzysztof Marciniak – Żuromin – 820 pkt.
11. Zygmunt Szczypółkowski – Lidzbark – 540 pkt.
12. Dariusz Rutecki – Lidzbark – 310 pkt.
13. Sławomir Kraszewski – Lidzbark – 250 pkt.

Tekst: S. Kraszewski
Zdjęcia: A. Marchlewicz

Komentarze

Popularne posty