XVII Puchar Ks. Dziekana

Tradycyjnie rozgrywane, podczas obchodów Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza, spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Ks. Dziekana, odbyły się w tym roku przy przepięknej, słonecznej, ciepłej pogodzie. Kiedyś rozgrywane były tylko w kategorii dla dzieci, od kilku lat rozgrywane są w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 14 i powyżej. W tym roku udział wzięło 20 wędkarzy: 11 w kategorii do lat 14 i 9 w kategorii powyżej 14 lat.
W tym roku dopisała nie tylko pogoda, ale i ryby dobrze brały. Łowiskiem był miejski Kanał, a ryby, co prawda niewielkie, ale złowili wszyscy startujący. W kategorii powyżej 14 lat, aby wygrać trzeba było złowić prawie 4 kg rybek, a wśród dzieci ponad 2 kg.

W kategorii do lat 14 wygrał Daniel Romanowski, a kat. powyżej 14 lat wygrał: Zbigniew Bajno. Całość wyników jest dostępną pod tymi linkami: kat. do lat 14, powyżej 14 lat.
Po zawodach na uczestników czekały specjały z grilla i nagrody. Puchary i nagrody wędkarzom wręczyli Ks. Dziekan Wiesław Kosek i Burmistrz Pułtuska Pan Wojciech Dębski.

Na pozostałe zdjęcia zapraszamy do naszej Galerii.

Komentarze

Popularne posty